Sklep jeździecki Equishop

Gałkowo Masters 2016 – sport, moda i gwiazdy

0 Komentarzy

MES Gałkowo Masters CSN*** 2016

W dniach 1-3 lipca w Stadninie Koni Ferenstein będzie miało miejsce jedno z najbardziej legendarnych i rozpowszechnionych wydarzeń jeździeckich w Polsce: Mazury Equestrian Show Gałkowo Masters 2016.

To impreza, która przyciąga ogromną ilość pasjonatów jeździectwa, zawodników, ale także osoby ze świata mediów. Wszyscy mają tu czas na oglądanie sportowych zmagań. A jest co oglądać! W tegorocznym programie znajdziemy konkursy zarówno dla młodych koni, businessmanów, jak i poziomu Grand Prix w skokach. Gwiazdy, sponsorzy oraz goście specjalni zaproszeni są do udziału w konkursie przejazdu tej samej trasy bryczką oraz samochodem terenowym. Dodatkowo zaplanowany jest pokaz Blanki Satory, Konkurs Kapeluszy, konny pokaz mody i inne atrakcje.

Gałkowo Masters 2016

SPORT

Gałkowo Masters ze względu na swój prestiż, niesamowite nagrody i dobrą organizację, przyciąga zawodników z całej Europy. Na trzy dni zawodów zaplanowanych zostało aż 15 różnych konkursów skokowych. Wśród nich znajduje się konkurs Sharp Masters, który zawsze budzi ogromne emocje. Dlaczego? Jest to jedyne takie wydarzenie sportowe w Polsce, rozgrywane według zasad obowiązujących w czasie Mistrzostw Świata. Czterech najlepszych europejskich zawodników czterokrotnie pokonuje parkour na własnym koniu oraz wierzchowcach trzech rywali. Zwycięża ten, kto dowiedzie swoich prawdziwie mistrzowskich umiejętności.

Gałkowo Masters 2014

fot. Katarzyna Piotrowska-Skiba, źródło: galkowomaster.com

Gałkowo Masters 2014

źródło: galkowomaster.com

W trakcie trwania eventu zawodnicy będą rywalizować w następujących rundach – Srebrnej (120 cm), Złotej (130-135 cm) i Diamentowej (140-145 cm). Dodatkowo organizatorzy wpisali do programu konkursu kwalifikacyjne dla koni w wieku 4-6 lat, które w Gałkowie będą mogły zdobyć „oczka” do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

W tym roku MES Gałkowo Masters odbędzie się po raz piętnasty, jednakże po raz pierwszy z zupełnie nowym wydaniem najważniejszego konkursu Mistrzostw Krajów Bałtyckich, który od teraz ma nazwę: Grand Prix o memiorał Rtm. Ludwika Ferensteina. 

PROGRAM ZAWODÓW MES Gałkowo Masters CSN*** 2016

Grand Prix o memoriał rtm ludwika ferensteina

źródło: galkowomaster.com

Ludwik Ferenstein (1899-1990) – wspaniały jeździec i zasłużony żołnierz, brał udział w trzech wojnach m.in. w 1939 r. jako II oficer sztabu zmotoryzowanej 10. Brygady Kawalerii oraz kierownik kancelarii w sztabie 10. Brygady Kawalerii Pancernej podczas Kampanii Francuskiej w 250 rocznicę „Odsieczy Wiedeńskiej”. Prowadził defiladę przed Marszałkiem Piłsudskim. Autor książki „Czarny Naramiennik”. Jeden z największych polskich autorytetów w dziedzinie jeździectwa. Wspaniały nauczyciel i trener, a także dziadek Karoliny Ferenstein, obecnej właścicielki Stadniny Koni Ferenstein w Gałkowie.

SHOW

Jak zawsze, tak również i w tym roku zaplanowano moc wrażeń dla wszystkich uczestników:

 • Sztafety zawodowców, gwiazd i dzieci – konkursy odbywające się równolegle, w których uczestnicy startują w parach, pokonując tor przeszkód o adekwatnej trudności do ich umiejętności,
 • Show Blanki Satory – ambasadorki hiszpańskiej Królewskiej Wyższej Szkoły Jazdy w Jerez de la Frotera, która przedstawi nowy program przygotowany specjalnie na tę imprezę,

Gałkowo Masters 2015

Pokaz Blanki Satory, fot. Oliwia Chmielewska, źródło: galkowomaster.com

Gałkowo Masters

Pokaz Blanki Satory, źródło: galkowomaster.com

 • Pokaz Akademii z końmi andaluzyjskimi, arabskimi i fryzyjskimi,
 • Wystawa zdjęć Ryszarda Horovitza dla kalendarza Virako,
 • Legendarny Konkurs Kapeluszy,
 • Próba terenowa Volvo i mistrzowski test powożenia – pasjonujący przejazd tą samą trasą: najpierw samochodem, a później bryczką. W tym konkursie zmagać się ze sobą będą gwiazdy, sponsorzy oraz goście specjalni,
Gałkowo Masters 2014

źródło: galkowomaster.com

Gałkowo Masters 2014

źródło: galkowomaster.com

 • Koncert dla gości specjalnych,
 • Konny pokaz mody, w którym jak do tej pory prezentowane były projekty Macieja Zienia oraz Agnieszki Maciejak,
 • Charytatywna loteria fantowa,
 • Prezentacja strojów, m.in. La Manii, który zostanie przeznaczony na loterię charytatywną,
 • Pokaz kaskaderów – inscenizacji walk kawaleryjskich z Bitwy Warszawskiej
 • Kadryl – specjalny pokaz ujeżdżenia,
 • Pokazy mody,
 • Rider’s Party,

… i wiele innych 🙂

Gałkowo Masters

źródło: galkowomaster.com

Gałkowo MAsters pokaz koni andaluzyjskich

Karolina Ferenstein-Kraśko i Kinga Rusin na koniach andaluzyjskich Escudero VII i Eolo, fot. Cecylia Łęszczak

Pokaz łucznictwa AMM Archery

Pokaz łucznictwa AMM Archery, fot. Stadnina Koni Ferenstein

MODA I GWIAZDY

Gałkowo to miejsce, gdzie gwiazdy, celebryci i osoby ze świata mediów czują się dobrze. Mają tu czas na podejmowanie sportowych wyzwań, zasłużony odpoczynek czy zabawę z dziećmi. Jest to idealna okazja do zabawy, spotkań i rozmów, na które wielkomiejski „szybki” styl życia nie zawsze pozwala.

Będziemy mieli okazję ich podziwiać podczas sportowych zmagań w siodle, za kierownicą samochodów terenowych, powożących bryczką czy prezentujących projekty z najnowszych kolekcji znanych projektantów. Każdy z tych wspaniałych gości (szczególnie panie) z pewnością weźmie udział w corocznym Konkursie Kapeluszy.

Ponadto wyszukane i dopieszczone gwiazdorskie stylizacje zawsze dodają klasy temu wydarzeniu.

Katarzyna Sokołowska Gałkowo Masters

fot. Stadnina Koni Ferenstein

Gałkowo masters

fot. Katarzyna Piotrowska-Skiba, źródło: Stadnina Koni Ferenstein

Stadnina Koni Ferenstein Gałkowo MAsters

fot. Cecylia Łęszczak, źródło: Stadnina Koni Ferenstein

Stadnina Koni Ferenstein

źródło: Stadnina Koni Ferenstein

Stadnina Koni Ferenstein

fot. Cecylia Łęszczak, źródło: Stadnina Koni Ferenstein

Stadnina Koni Ferenstein

fot. Cecylia Łęszczak, źródło: Stadnina Koni Ferenstein

To wszystko sprawia, że przyjemnie jest móc być jego częścią. Czy ktoś z Was ma jeszcze wątpliwości, czy powinien pierwszy lipcowy weekend spędzić na łonie natury, u wrót Puszczy Piskiej w otoczeniu jezior? Przyjedźcie do Gałkowa, a gwarantujemy, że będziecie tam chcieli pojawiać się co roku 🙂

Poniżej znajdziecie niezbędne linki oraz plan terenu Gałkowo Masters:

Strona główna: Gałkowo Masters

Wydarzenie na Facebooku: Gałkowo Masters

lokalizacja galkowo masters

źródło: galkowomasters.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *