Sklep jeździecki Equishop

HUNTER

0 Komentarzy

„Wszyscy mamy obsesję na punkcie wyglądu Kate [Moss]- wellingtony do szortów? Kto inny mógłby się na to zdobyć?”

Rachel Zoe, stylistka

Hunter to marka produkująca kultowe gumowe kalosze. W 1856 roku była znana pod nazwą North British Rubber z siedzibą główną w Edynburgu. Oprócz kaloszy produkuje również torebki, skarpetki i wiele innych dodatków. W przeszłości również produkowała opony, przenośniki taśmowe, grzebienie, piłki golfowe, termosy, gumowe podłogi.

Dla ciekawskich osobą, która wymyśliła pierwsze kalosze był książę Wellington. Zażyczył sobie długich, szerokich, nieprzemakalnych butów dla siebie i swoich żołnierzy w czasie wojen napoleońskich. Jego buty zyskiwały coraz to nowych zwolenników, aż osiągnęły szczyt popularności w latach czterdziestych XIX wieku. Dopiero dwie dekady później ustąpiły pierwszeństwa botkom do kostek.

The_Duke_of_Wellington_on_Copenhagen_(1818)_by_Thomas_Lawrence

Źródło: Wikipedia.pl

Jest to jedna z najbardziej znanych brytyjskich marek, którą między innymi ukochali jeźdźcy. Co nie powinno nas dziwić, ponieważ wypuściła specjalną kolekcję przeznaczoną dla koniarzy. Jest jednocześnie na tyle uniwersalna, że możemy w nich pomykać zarówno po błotnistych padokach jak i w mieście.

Modę na kalosze marki Hunter zapoczątkowała Kate Moss w 2005 roku pokazując się w nich na Glastonbury Festival oraz Angelina Jole w filmie „Pani i Pan Smith”.

KateMoss16_1740114a

Źródło: streetcatwalk.com

Jeśli ktoś w przyszłości zada mi pytanie o jedną z najlepszych marek dla koniarzy, zdecydowanie wymienię Huntery ;). Są to jedne z moich ulubionych kaloszy, które łączą ładne z użytecznym. Są zgrabne a jednocześnie spełniają swoje zadanie chroniąc naszą stopę przez wilgocią i zimnem (istnieje możliwość dokupienia ocieplanej wkładki).

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Źródło: Pinterest

 

 

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *