Sklep jeździecki Equishop

Jeździectwo ma na imię Chanel

0 Komentarzy

Coco Chanel – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej damy. Ta francuska królowa mody, która uwolniła kobiety z niewygodnych gorsetów, zbędnych ozdób i fikuśnych kapeluszy, przyczyniła się także do zrewolucjonizowania damskiego jeździectwa.

cocobeforechanelbdcap3_original

Audrey Tautou jako Gabrielle “Coco” Chanel w filmie “Coco Chanel” (2009)

Młoda Gabrielle posadzona w siodło przez swojego ówczesnego kochanka Etienna Balsan’a poznaje tajniki jazdy konnej we własnym stylu. Zamiast sukni i damskiego siodła, przyszła Mademoiselle Chanel wybrała wygodne bryczesy, oficerki i żakiety z baskinką. Swoim niecodziennym strojem oraz męskim stylem jazdy Coco budziła ogromną ciekawość. Prawdopodobnie to właśnie męski i wygodny styl jazdy konnej przyczynił się do późniejszej, modowej rewolucji Chanel. Dzięki codziennemu uprawianiu tej dyscypliny Gabrielle mogła się pochwalić także smukła figurą i dobrą kondycją fizyczną do końca jej dni.

coco_before_chanel_2009_1024x768_459867

 

Audrey Tatou as Coco Chanel. A production still from the set of Coco Avant Chanel, currently filming in France.

Audrey Tautou jako Gabrielle “Coco” Chanel w filmie “Coco Chanel” (2009)

Chanel jako nieustraszona amazonka przyczyniła się do zrewolucjonizowania damskiego stylu jazdy konnej kobiet początku XX wieku. Postawiła na równi kobietę i mężczyznę pod względem zarówno stylu jazdy jak i ubioru. W obecnych czasach korzystamy z jej poniekąd buntowniczego podejścia do jeździectwa. We wszystkich dyscyplinach tego sportu kobiety współzawodniczą z mężczyznami, a nasze stroje zasadniczo nie różnią się od siebie.

pobrane

Oryginalna fotografia. Coco Chanel w charakterystycznym dla siebie, męskim stroju do jazdy konnej.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *