Sklep jeździecki Equishop

Kask dedykowany dla skoczków – SAMSHIELD XC-J

0 Komentarzy

Podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w 2014 roku Samshield wypuścił nowy model kasku XC zaprojektowany z myślą o potrzebie bezpieczeństwa w ekstremalnych dyscyplinach jeździeckich jak cross czy wyścigi konne. Rok później firma Samshield stworzyła ulepszony model – kask XC-J.

bertram_allen_xc-j

Wyposażony jest w elastyczny daszek pokryty naturalną skórą licowaną oraz zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa jak jego odpowiednik dedykowany ekstremalnym dyscyplinom jeździeckim jak cross oraz wyścigi konne. Dedykowany jest jeźdźcom skokowym.

Kask Samshield XC-J jest nie tylko niesamowicie bezpieczny – dzięki zastosowaniu włókna węglowego w zewnętrznej skorupie oraz pochłaniającemu wstrząsy polistyrenowi wewnątrz. Dzięki tym dwóm materiałom kask jest również bardzo lekki. Większość kasków spełniających te same normy bezpieczeństwa nie jest nawet w połowie tak lekkie jak kask Samshield XC-J.

eric_lamaze_XC-J

Wyściółka kasku wykonana jest z miękkiej pianki typu memory foam i sprawia, że kask przy każdorazowym założeniu idealnie dopasowuje się do kształtu naszej głowy. Dzięki czemu redukuje do minimum zagrożenie przesunięcia się bądź zsunięcia z głowy kasku podczas nagłego upadku. Wkład mocowany jest na mocne rzepy i zatrzaski. Można go wyjmować i prać w temperaturze 30°C.

XC-J_blue_Samshield

Kask Samshield XC-J jest nie tylko super bezpieczny. Wykończenie skorupy na wysoki połysk, do tego elastyczny daszek z naturalnej skóry sprawiają że kask naprawdę wyróżni nas z tłumu. Elegancki i nowoczesny zarazem nie pozostanie niezauważony na parkurze. Dostępny jest w dwóch kolorach – klasycznym czarnym i oryginalnym niebieskim. Jak wiadomo upadki zdarzają się nawet najlepszym – więc w razie gdyby coś poszło nie tak kask Samshield XC-J będzie chronił naszą głowę w najlepszy możliwy obecnie sposób.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *