Sklep jeździecki Equishop

Polski akcent na Mistrzostwach Świata w Herning.

0 Komentarzy

Już 6 sierpnia rozpoczną się pierwsze konkursy, które rozegrane zostaną w ramach jeździeckich Mistrzostw Świata. Ostatnie medale zostaną rozdane w niedzielę 14 sierpnia.

Na arenie w Herning pojawią się jeździeckie sławy, m.in. legenda ujeżdżenia Isabell Werth, Peder Fredricson czy Martin Fuchs.

Na zawodach nie zabraknie również polskich zawodników, którzy będą reprezentowali kraj drużynowo i indywidualnie.

Wśród zawodników konkurencji ujeżdżenia wystąpi drużyna dresażystek w składzie: Katarzyna Milczarek, Aleksandra Szulc, Anna Mierzwińska i Żaneta Skowrońska-Kozubik.

Aktualna Mistrzyni Polski Katarzyna Milczarek przyjechała do Herning z ogierem Guapo, z którym uzyskała kwalifikacje Pucharu Świata, jednak nie udało im się wystąpić na tych zawodach. Możesz przeczytać o tym TUTAJ.  Aleksandra Szulc i Breakdance to aktualnie Mistrzowie Halowych Mistrzostw Polski Seniorów. Żaneta Skowrońska-Kozubik wraz z Romantic P stale odnotowuje bardzo dobre wyniki w kraju i za granicą, co dowodzi bardzo dobrej formy tej pary. Anna Mierzwińska i Dean Martin całkiem niedawno zdobyli 1 miejsce w konkursie CS4*dlatego możemy być pewni, że cała polska ekipa jest świetnie przygotowana do startów i zaprezentuje bardzo dobrą formę!

Skoczkowie wystąpią indywidualnie. Niestety, ze względu na drobne kontuzje koni i brak formy dwóch zawodników (Andrzej Opłatek oraz Wojciech Wojcianiec) musiało wycofać się z rywalizacji, tym samym Polska nie wystawia drużyny w tej konkurencji. Jarosław Skrzyczyński na Jerico i Maksymilian Wechta na Chepettano wystartują w konkursach indywidualnych.

W dyscyplinie paraujeżdżenia wystartuje drużyna czterech zawodników. Monika Bartyś i Caspar (aktualni Mistrzowie Polski Seniorów w Paraujeżdżeniu), Maciej Bigaj z wałachem Liverpool (para wykazała bardzo dobrą formę odnotowując świetne wyniki podczas zawodów w Mannheim), Dominik Ast wystartuje na klaczy Femme De Matcho (srebrni medaliści Mistrzostw Polski Seniorów w Paraujeżdżeniu), a także Magdalena Cycak i Sybilla (dobrą formę pokazały za granicą, m.in. w Stadl Paura podczas zawodów CPEDI3*).

Zawodnicy są w świetnych formach, a drużyny zmobilizowane, by sięgnąć po medal!

Trzymamy kciuki za zawodników oraz ich konie!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *