Sklep jeździecki Equishop

PZJ wprowadził obowiązek korzystania z kamizelek ochronnych

0 Komentarzy

Od 27 stycznia 2019 obowiązują nowe przepisy wprowadzone przez Polski Związek Jeździecki dotyczące korzytania z kamizelek ochronnych. Poniżej można zapoznać się z treścią przepisów.

Zawodnicy do lat 15 włącznie zobowiązani są startować w kamizelkach ochronnych.Uwaga: kamizelki ochronne powinny być jak najlepsze, chroniące ciało młodego zawodnika.Przepisy celowo nie określają jakości kamizelki, podobnie jak kasku, pozostawiając decyzję rodzicom i  opiekunom. Dopuszcza się wszelkiego rodzaju kamizelki ochronne, w tym tzw.„żółwiki”” 

Informujemy, że Komisja Sportu Dzieci i Młodzieży w Regulaminie Rozgrywania Krajowych Zawodów w Kategorii Dzieci i Młodzieży wprowadziła następujący zapis:

„UWAGA: Dla zawodników do 15 roku życia włącznie obowiązkowa kamizelka ochronna. Dla pozostałych kamizelka ochronna jest zalecana. Może być ona założona na frak lub używana zamiast niego.”

Zawodnicy do 15 roku życia włącznie na terenie zawodów dosiadają konia obowiązkowo w kamizelkach ochronnych.”

Informujemy także, że Rada Szkolenia Jeździeckiego w znowelizowanym uchwałą Zarządu w dniu 27.01.2019 roku Regulaminie Odznak Jeździeckich wprowadziła następujący zapis:

Do wieku 15 lat, każdy z uczestników części praktycznej egzaminu musi zostać wyposażony w kamizelkę ochronną, zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego w kategorii DiM.

Jeździeckie kamizelki ochronne znaleźć można u producentów takich jak Dainese lub w najlepszych sklepach z akcesoriami jeździecimi.

KAMIZELKA OCHRONNA MILTON SOFT E1 DZIECIĘCA

KAMIZELKA OCHRONNA MILTON SOFT E1 MĘSKA

Marka Dainese z roku na rok coraz bardziej unowocześnia sprzedawane produkty, wzbogacając je o unikatowe nowatorskie technologie. Dzięki temu oferowana odzież zapewnia jeszcze większy stopień bezpieczeństwa, czego dowodem jest spełnianie rygorystycznych norm oraz przepisów. Ich dodatkowym atutem jest wyjątkowa odporność na ścieranie i uderzenie, a do tego charakteryzuje się właściwościami wodoszczelnymi, co bez wątpienia ma przełożenie na wyjątkową skuteczność. W efekcie firma Dainese jest niekwestionowanym liderem na rynku odzieży i akcesoriów zapewniających lepszy komfort jazdy. Bezpieczeństwo i wygoda – to priorytety tej włoskiej marki, która dba o zadowolenie swoich klientów.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *