Sklep jeździecki Equishop

Stylizacja na zawody – dla konia

0 Komentarzy

Końska stylizacja na zawody też musi być przemyślana i olśniewająca!

Jak ubrać konia na zawody?

Podpowiadamy!

  1. Numer startowy – większość zawodów i ośrodków jeździeckich wymaga od właścicieli koni, by poruszali się po obszarze zawodów z przypiętym do kantara, ogłowia czy czapraka numerem startowym. Wybierz numerek, który będziesz mógł łatwo zamontować w dowolnym miejscu.
  2. Ogłowie – ogłowie treningowe, którego używasz na co dzień może być nieco “zmęczone życiem”. Aby odpowiednio się zaprezentować, wybierz zdobione ogłowie, które będzie fenomenalnie się prezentowało na czworoboku czy parkurze.
  3. Nauszniki – jeżeli Twój koń wyjątkowo źle znosi hałas zawodów czy uporczywe muchy, to dobrze będzie, jeżeli zaopatrzysz się w nauszniki. Dodadzą one nieco elegancji całej stylizacji oraz pomogą twojemu koniowi skupić się na postawionych zadaniach.
  4. Ochraniacze oraz kalosze – tak samo jak w przypadku ogłowia – warto jest posiadać komplet ochraniaczy i kaloszy (o ile koń ich potrzebuje) przeznaczonych specjalnie na wyjazdy na zawody.
  5. Czaprak – mile widziany jest klasyczny, biały czaprak. Jest on szczególnie wymagany podczas zawodów ujeżdżeniowych. Warto jest mieć czaprak, którego będziemy używać jedynie na zawodach, by nie był on zbyt potargany czy brudny.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.