Sklep jeździecki Equishop

WHIS – system słuchawkowy dedykowany jeźdźcom!

0 Komentarzy

Ile razy podczas treningu mamy problem w komunikacji ze swoim trenerem? Bardzo często w ośrodkach jeździeckich trenuje kilka koni na jednej ujeżdżalni. Trenerzy przekrzykują się w wydawanych poleceniach do swoich jeźdźców. Każdy z nas na pewno doświadczył sytuacji w której albo nie dosłyszał komendy wydanej przez trenera, albo (będąc trenerem) komunikat nie dotarł w odpowiednim czasie do jeźdźca. Naprzeciw wychodzi nam technika i nowoczesność, która wkrada się również to tradycyjnego świata jeździeckiego.

WHIS to jednostronny bezprzewodowy system służący do komunikacji pomiędzy trenerem a jeźdźcem. Działa bez zarzutów na obszarze do 300 metrów co oznacza że możemy swobodnie trenować na dużej ujeżdżalni bądź zewnętrznej arenie. Jest to system działający jednostronnie – trener wydaje polecenia natomiast jeździec odbiera je za pomocą odbiornika w jednej słuchawce. Dzięki temu system WHIS zapewnia transmisję bez opóźnień oraz doskonałą – wręcz studyjną jakość dźwięku, bez zakłóceń. Trener może przekazywać nam błyskawiczne instrukcje podczas treningów i zawodów.

interkom-whis-zestaw-sluchawkowy-2

Istotne jest to, że w odbiorniku zastosowano jedną słuchawkę dla jeźdźca. Dzięki temu jeździec może jednocześnie obierać instrukcje od trenera oraz pozostawać w kontakcie z dźwiękami pochodzącymi ze świata zewnętrznego.

Co więcej system WHIS jest bardzo mały (50 mm x 65 mm x 15 mm) i lekki (jedynie 49 gramów!) co sprawia że jest idealny do stosowania w treningach jeździeckich.

O użyteczności systemu WHIS w treningu powinien świadczyć fakt że korzystają z niego najlepsi jeźdźcy z całego świata. Ambasadorami marki są: tegoroczna zwyciężczyni konkursu Grand Prix Jeździeckich Mistrzostw Europy w Aachen – Charlotte Dujardin; reprezentantka Niemiec i jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek konkurencji ujeżdżenia ostatnich kilku sezonów – Helen Langehanenber; oraz zajmująca wysokie miejsca w najważniejszych konkursach ujeżdżeniowych ostatnich kilku lat (m.in. dwa indywidualne brązowe medale oraz srebrny drużynowy na Jeździeckich Mistrzostwach Europy w Aachen w 2013 roku) Duńska zawodniczka – Adelinde Cornelissen.

447015_big

System WHIS dostępny jest w sklepie equishop.com w trzech kolorach oraz atrakcyjnej cenie 🙂

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *