Sklep jeździecki Equishop

Zawodowy must have dla jeźdźca

0 Komentarzy

Wybierając się na zawody obowiązuje nas strój galowy. W jeździeckim świecie oznacza to, że niezbędne będą jasne (najlepiej białe) bryczesy, koszula konkursowa (ew. golf) i frak jeździecki (marynarka).

Na zawodach obowiązują jasne bryczesy. Mogą być kremowe, jednak białe byłby najbardziej odpowiednie. Przed wszystkim powinny być wygodne i dopasowywać się do naszego ciała. Sklepy jeździeckie oferują nam różnorodne rodzaje, jednak my najbardziej polecamy te z oddychającego materiału. Kolejną kwestią jest rodzaj leja, czyli wzmocnienia od wewnętrznej strony. Według mnie najlepsze są bryczesy z pełnym lejem, chociaż ten temat pozostawię do otwartej dyskusji, ponieważ niektórzy uznają tylko lej kolanowy.
Te nowsze modele bryczesów stworzone są z materiału, z którego łatwo spiera się brud, ponadto są przewiewne i elastyczne,a dodatkowo ozdobione różnymi haftami, kryształkami itd.

313660bryczesy-karen-damskie-34

 

bryczesy-contessa-kontrast-damskie-s15 (2)bryczesy-contessa-kontrast-damskie-s15
 

 

 

 

Zanim założymy frak, musimy ubrać koszulę konkursową. Kiedyś były to bawełniane koszule, teraz tworzone są z oddychających, przewiewnych i bardzo wygodnych materiałów. Zapobiega to poceniu się i przynosi nam komfort podczas jazdy. Dodatkowym plusem jest szeroka gama kolorystyczna.

koszula-konkursowa-alcoma-damska-s15 (1) koszula-konkursowa-alcoma-damska-s15 (2) koszula-konkursowa-alcoma-damska-s15

koszula-konkursowa-damska-z-krotkim-rekawem-s15 koszula-konkursowa-joan-damska-s koszula-konkursowa-z-plisowanym-kolnierzem-i-krotkim-rekawem-damska-s15koszula-konkursowa-z-plisowanym-kolnierzem-i-krotkim-rekawem-damska-s15 (1)

 

 

Czas założyć frak. Zgodnie z Przepisami PZJ, dozwolone są starty w marynarkach (frakach) koloru: czarnego, czerwonego, zielonego, granatowego, niebieskiego, brązowego i szarego. Aktualnym hitem są fraki uszyte z materiału softshell, o którym możecie poczytać na naszym blogu ( https://wanthaveit.pl/softshellove/ ). Ludzie odchodzą od noszenia nieoddychających, ciązkich fraków, w których latem możemy się ugotować. Nowoczesne fraki jeździeckie są wykonane z wygodnych, elastycznych, nieprzemakalnych tkanin, odprowadzających nadmiar ciepła na zewnątrz.

frak-abbey-softshell-damski-su15frak-abbey-softshell-damski-su15-2frak-softshell-jordan-damski-wu14frak-softshell-jordan-damski-wu14-3frak-softshell-jordan-damski-wu14-2         frak-galdina-damski-s15-2

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *