Sklep jeździecki Equishop

TOP 5 repelentów dla koni do walki z muchami w lato

0 Komentarzy

Powoli odliczamy dni do świąt wielkanocnych, zaraz potem pomyślimy o majówce, a nie zdążymy mrugnąć okiem i obudzimy się w wakacje! Czas mija, kiedy nawet tego nie zauważamy, a niechciani goście tylko czekają na chwilę nieuwagi za rogiem.

A mówimy tutaj o…? Uporczywych w stajni muchach końskich, gzach i innych insektach!

Nie daj się zaskoczyć i zaopatrz się w dobry środek na muchy już teraz!

Oto nasze TOP 5 repelentów do walki z muchami.

  1. Absorbine preparat przeciwowadowy Ultrashield Brand 946 ml

Jest to jeden z najlepszych na rynku środek odstraszający owady, który rozpylamy w strategicznych miejscach, w których przebywają konie. Może być to korytarz stajni, boks, stanowisko do czyszczenia czy przyczepa transportowa. Ten środek przeciwko owadom jest niezwykle trwały. Utrzymuje się do 14 dni na powierzchni oraz jest odporny na warunki atmosferyczne. Butelka z atomizerem ma pojemność 946 ml, jednak zastanów się nad zakupem dużego opakowania – 3,8l, które jest o wiele bardziej ekonomiczne.

Preparat odstraszający owady, który możesz rozpylić na końską sierść przed treningiem. Jest to produkt stworzony z naturalnych składników, dlatego jest on bezpieczny dla środowiska. Repelent utrzymuje się na koniu przez kilka godzin i jest odporny na działanie potu czy innych czynników zewnętrznych. Dodatkową zaletą są właściwości pielęgnacyjne tego produktu – łagodzi on podrażnienia i drobne ukąszenia owadów.

Formuła tego produktu oparta jest na glicerynie, która po kontakcie ze skórą konia pielęgnuje ją i nadaje błysku. Oparta na naturalnych olejkach formuła jest bezpieczna dla otoczenia i koni, a nawet źrebiąt! Producent zapewnia, że jest to skuteczny preparat odstraszający owady, komary oraz kleszcze. Jeżeli stawiasz na naturalny skład i pielęgnacyjne właściwości tego produktu, to wybierz większą pojemność i produkt Over Horse spray przeciwowadowy Horsefly Spray 5l.

Stworzony z naturalnego olejku lawendowego, który znany jest z właściwości odstraszających owady i składników aktywnych, dzięki czemu skutecznie odstrasza muchy i inne insekty. Możesz użyć go podczas upalnych dni oraz wieczorami, kiedy zbiera się najwięcej robactwa w pobliżu koni.

Jeżeli Twój koń nie akceptuje w swoim otoczeniu sprayów, to ten produkt jest rewelacyjnym rozwiązaniem! Dostępny w formie żelu preparat przeciw owadom możesz nałożyć za pomocą dłoni na końską sierść. Składniki tego produktu powodują, że działa on kojąco oraz neutralizuje zapach końskiego potu, który ściąga najwięcej gatunków insektów. Produkt ma bezpieczny skład, zatem możesz nałożyć go w okolice uszu czy nozdrzy.

Rozpylając jakiekolwiek produkty w otoczeniu konia uważaj, aby nie dostał się on do końskich nozdrzy oraz oczu!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *