Sklep jeździecki Equishop

Nowoczesne kaski jeździeckie – najdroższy kask Samshield

0 Komentarzy

Udało Nam się skonfigurować kask Samshield za ponad 10 tysięcy złotych! Sprawdź w artykule dzięki jakim właściwościom ten kask jest tak innowacyjny i zachwyć się jego wyglądem, tak samo jak my!

Jaki sprzęt potrzebny jest do jazdy konnej?

Jazda konna jest sportem, który wymaga specjalistycznego sprzętu zarówno dla konia jak i dla jeźdźca. Sprzęt musi być dobrze dobrany do rozmiarów konia (np. rozstaw łęku siodła), a także jeźdźca (np. rozmiar butów). Aby móc swobodnie jeździć należy założyć na konia ogłowie oraz siodło, a także dodatkowy osprzęt dla wygody i bezpieczeństwa wierzchowca m. in. popręg, czaprak, ochraniacze.

Jeździectwo jest sportem zwiększonym ryzyku doznania kontuzji, dlatego bezpieczny i dopasowany sprzęt jest podstawą, a kask jeździecki jest najważniejszym elementem wyposażenia jeźdźca. Nowoczesne kaski jeździeckie projektowane są tak, aby zapewnić wygodę, cyrkulację powietrza oraz maksymalną ochronę podczas upadku. Wszelkie modele różnią się od siebie, by kask spełnił wymagania co do bezpieczeństwa, a także dobrze się prezentował i dopasowywał do głowy jeźdźca.

Jak dopasować kask jeździecki?

Kask do jazdy konnej powinien dobrze przylegać do głowy, dlatego na początku należy zmierzyć swój obwód głowy tuż nad brwiami, by dopasować rozmiar sprzętu. Jeździec nie może mieć zbyt małego kasku, ponieważ będzie uciskał głowę i nie spełni on swojego zadania. Tak samo kupienie zbyt dużego kasku będzie wiązało się z utratą komfortu i bezpieczeństwa jazdy, ze względu na opadającą do przodu (na oczy) lub do tyłu (na szyję) skorupę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kasku do jazdy konnej?

Skorupa

Skorupa kasku powinna być stworzona z odpornego na uderzenia materiału (np. w przypadków kasków Samshield stosowany jest wytrzymały i lekki poliwęglan), który zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Materiał ten sprawia, że kaski są odporne na zarysowania i dłużej służą jeźdźcowi, a sam sprzęt skutecznie chroni podczas wypadku.

Wygodna wkładka

Wnętrze kasku jest równie ważne. Powinno składać się z kilku warstw oraz być wygodne i dopasowujące się do głowy, co wpłynie na lepsze rozproszenie energii wytwarzanej podczas upadku, czyli dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa kasku. Kask jeździecki powinien być zakładany podczas każdego razy gdy wsiadamy na konia, zatem musi być on wygodny i zapewniać komfort podczas jazdy. Przy wyborze kasku dla siebie nie można kierować się jedynie jego wyglądem, a raczej jego lekkością i wygodą.

Wentylacja

Dodatkową wygodę zapewniają otwory wentylacyjne, które wpływają na optymalny przepływ powietrza oraz chronią przez nadmiernym ogrzewaniem głowy. Dla jeźdźców, którzy spędzają kilka godzin dziennie w kasku lub dla osób trenujących latem ważne jest, by głowa nie pociła się, a nadmiar ciepła był skutecznie odprowadzany na zewnątrz. Nowoczesne kaski jeździeckie skonstruowane są tak, by cyrkulacja powietrza była ciąga, a otwory wentylacyjne zaprojektowane są w sposób przemyślany i nierzadko tworzą również elementy dekoracyjne kasku.

Kask Samshield – odpowiedni wybór dla każdego

Kaski jeździeckie Samshield bardzo dobrze chronią głowę jeźdźca podczas upadku, a ich bezpieczeństwo potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami i atestami (norma VG1), które dopuszczają kask do sprzedaży. Kask Samshield wykonany jest z odpornego na zarysowania poliwęglanu, który zapewnia odpowiednią ochronę. W ofercie znajduje się kilka modeli (np. kask Samshield Miss Shield lub Shadowmatt) i rozmiarów kasku z dodatkową możliwością personalizacji (konfigurator kasków Samshield TUTAJ), zatem z pewnością znajdziesz model dla siebie.

Zalety kasku Samshield

Wygoda i dopasowanie

Kask Samshield wyróżnia się wyjątkową skorupą, która dostępna jest w rozmiarze S, M lub L, a także wymiennymi wkładkami (S: 52 cm, 53 cm, 54cm, 55cm, 56 cm, M: 55 cm, 56 cm, 57 cm, 58 cm, L: 58 cm, 59 cm, 60 cm 61 cm), które pomagają w idealnym dopasowaniu się kasku do głowy jeźdźca. Kask, tak samo jak inne produkty Samshield, wykonany jest z najlepszej jakości materiałów, przez co bardzo dobrze chroni on głowę, świetnie odprowadza nadmiar ciepła, a utrzymanie go w czystości jest niezwykle proste, dzięki odpornemu na warunki atmosferyczne, wilgoć oraz zarysowania poliwęglanu, z którego stworzony jest kask.

Bezpiecześtwo

Skorupa kasku gwarantuje wysoko poziom bezpieczeństwa, a cała konstrukcja wpływa na lepsze rozproszenie energii wytwarzanej podczas uderzenia, a jej otwory wentylacyjne, które zapewniają optymalny przepływ powietrza, umiejscowione są w sposób przemyślany i stanowią one ozdobę.

Wygląd

Poza bezpieczeństwem skorupy kasku Samshield jest ona po prostu ładna i rozpoznawalna wśród jeźdźców z całego świata. Podstawowymi modelami w ofercie są: Shadowmatt/Premium, Miss Shield, XJ oraz Miss Shield XJ. Kaski w zależności od modelu mają szerokie bądź standardowe daszki. Całkiem niedawno popularny stał się szeroki daszek w kaskach jeździeckich nie tylko chroniący twarz podczas upadku, a także służy on do dodatkowej ochrony przed promieniami słońca.

Co można spersonalizować w kasku Samshield?

Produkty dostępne do personalizacji to: skorupa, top, trim, tarcza oraz dodatki.

Skorupa

W konfiguratorze domyślnie skorupa jest wykończenia matowego i to właśnie największa liczba jeźdźców skłania się ku produktom, które oferują efekt matowego wykończenia, który jest łatwy w pielęgnacji oraz odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Jednak istnieje opcja wyboru wykończenia glossy czy alcantara.

Top

Top kasku stanowi jego największą ozdobę i kaski diametralnie zmieniają swój wygląd dzięki zastosowaniu różnego rodzaju materiałów czy zdobień. Możesz wybrać top z wypełnieniem kamieniami Swarovskiego lub crystal fine medley, w którym występują kamienie o zróżnicowanych rozmiarach.

Trim

Z przodu skorupy znajduje się ozdobny trim z logo producenta, wzdłuż którego umiejscowione są otwory wentylacyjne, dzięki którym skorupa świetnie odprowadza nadmiar ciepła. Trim również poddaje się personalizacji. Możesz wybrać trim np. tytanowy, matowy, metaliczny w kolorze rose gold, niebieskim bądź złotym i wielu innych.

Tarcza

Tarcza podobnie jak trim podlega personalizacji i może być w takim samym kolorze bądź kontrastować z resztą kasku, jak również może zostać pokryta materiałem składającym się z drobnych kryształków.

Trim z tarczą rose gold

Konfigurator kasków Samshield posiada wszystkie wyżej wymienione kategorie, a jeździec bez najmniejszego problemu jest w stanie dopasować kask nie tylko do swojej głowy, a także do całej stylizacji na zawody czy do jazdy konnej.

Jak wygląda najdroższy kask Samshield?

W konfiguratorze stworzyliśmy kask, w którym głowa będzie się rewelacyjnie prezentowała, a utrzymanie go w czystości będzie proste dzięki zastosowanym materiałom. Zobacz jak nam poszło!

Rozmiar: rozmiar nie wpływa na końcową cenę kasku, jednak najpopularniejszy rozmiar skorupy to M

Skorupa: Miss Shield Premium Black

Top: Crystal Fine Medley Jet Black (z drobinami o zmiennej gęstości)

Trim: Chrom rose gold

Tarcza: Crystal Fabric rose gold

Dodatki: napis na pasku podbródkowym, ujeżdżeniowy podbródek oraz logo sponsora z tyłu

Cena: 10150zł

Widok z przodu
Widok z tyłu

Gdzie zamówić i skonfigurować kask Samshield?

Na stronie Equishop w zakładce dotyczącej kasków jeździeckich lub w wyszukiwarce znajdziesz odnośnik do konfiguratora LINK.

Wszystkie kategorie bez problemu obrazują cały wygląd kasku, który możesz obejrzeć na podglądzie od frontu oraz z tyłu, jednak jeżeli nie chcesz skorzystać z personalizacji kasku, to skorzystaj z oferty sklepu jeździeckiego Equishop. Przy wizycie stacjonarnej masz możliwość dokładnego dopasowania rozmiaru kasku przez pracowników sklepu, a także możesz liczyć pomoc w konfiguracji. Wyszukiwanie swojego wymarzonego kasku na stronie internetowej przebiega sprawnie, możesz dojrzeć wszystkie interesujące Cię szczegóły, a dostawa na wybrany adres dostępnego modelu przebiega szybko i sprawnie.

Na stronie masz możliwość założenia konta klienta, dzięki czemu możesz obserwować swoje zamówienie, dostaniesz powiadomienia poprzez newsletter na temat aktualnych promocji oraz wiadomości, że Twoja dostawa jest już w drodze!

Spróbuj skonfigurować swój model i sprawdź czy zrobisz to lepiej niż my!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *