Sklep jeździecki Equishop

Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre

0 Komentarzy

Królewska Andaluzyjska Szkoła Sztuki Jeździeckiej, w oryginale- Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre, jest znana na całym świecie. Wszystko to, dzięki roli jaką odgrywa w tworzeniu społecznego i kulturowego dziedzictwa jeździeckiego.

Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre, zalicza się do jednej z czterech istniejących szkół klasycznej jazdy. Historia tego niezwykłego miejsca sięga czasów jej założyciela- Alvaro Domecq, 1973 roku. Jego wizją było powołanie do życia szkoły, która rozpowszechni Hiszpańską Sztukę Jeździecką oraz konie andaluzyjskie na całym świecie. Real Escuela działa w Jerez de la Frontera, w Andaluzji będącej południowym regionem Hiszpanii. Miasto to słynie z koni a dodatkowo z sherry.


Oficjalna nazwa rodzimych koni andaluzysjich to Pura Raza Espanola- co ozacza „czysta rasa hiszpańska”. Jest to koń średniej wielkości(wzrost waha się od 150 do 160 cm) z wysoko osadzoną-łabędzią szyją .Koń ma głowę o prostym lub lekko wypukłym profilu, z szerokim czołem i dużymi oczyma .Koń posiada dobrą prezencję i taką samą akcję, w której zawiera ruch z wysokim unoszeniem kończyn, używany podczas parad, nazywany paso de andatura. Najczęściej występuje maść siwa i biała, ale także gniada, kara, izabelowata. Spotykane są też konie kasztanowate i derszowate.


Do Jerez nieustannie przybywają tysiące pasjonatów, z których część powraca by samemu poznawać tajniki sztuki jeździeckiej. Szkoła oferuje treningi jeźdźców jak i koni. To właśnie w Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre szkoliła się niezwykła Polka- Blanka Satora. Jej pokazy można podziwiać na największych międzynarodowych zawodach. O pasji, wytrwałości, ciężkiej pracy i sercu, które włożyła w jeździecto możemy przeczytać w dwóch tomach „Hiszpańskiej Szkoły Jazdy”. Książki te zawierają dużą dawkę wiedzy, jak i zapewniają niezwykłe doznania związane z pięknymi fotografiami.


Najbardziej pożądane elementy według klasycznej szkoły jazdy to lewada, kurbetta, kapriola- figury nad ziemią. Tylko niektóre wyjątkowo utalentowane i wrażliwe ogiery opanowują sztukę ich wykonywania. Więszość z nich potrafi wykonać także tzw. stęp hiszpański.


Będąc w Jerez warto zwiedzić również Muzeum Powożenia oraz Muzeum Sztuki Jeździeckiej. Real Escuela słynie także z show „Jak tańczą konie andaluzyjskie”. Pokazy odbywają się w arenie Picardo, która jest otwarta dla turystów przez cały rok. Ponad to szkołę można zwiedzać według trzech tras: krótkiej(wtorki i czwartki-w sierpniu i wrześniu również w piątki), długą(łączy w sobie trasę krótką, pokaz jeździecki i wycieczkę z przewodnikiem po Real Escuela) oraz pokaz „Jak tańczą konie andaluzyjskie”. Bilety w cenach 4.50 do 27 euro dostępne są do zakupu przez internet.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *