Sklep jeździecki Equishop

Typ kolorystyczny: ZIMA

0 Komentarzy

Jako osoba intuicyjnie dobierająca swoją garderobę, kolorystycznymi typami urody zainteresowałam się dopiero niedawno, a w zasadzie to zainteresowała się nimi pewna wizażystka robiąc mi analizę kolorystyczną.

Jak już wspominałam we wcześniejszych artykułach, tak jest już skonstruowany świat, że  nie wszytkie kolory pasują do wszytkich, sęk w tym, żeby wiedzieć w jakich kolorach dobrze wyglądamy a w jakich nie. Dobrze, że jakaś mądra głowa pokusiła się o zdefiniowanie typów urody oraz przy okazji palety barw, które w pozytywny sposób podkreślą nasze piękno. Tym sposobem, wyróżniamy 4 podstawowe typy kolorystyczne urody: Wiosna, Lato, Jesień,Zima. Każdy z nich dodatkowo rozdziela się na pośrednie podtypy,które się wzajemnie przenikają, ale to za trudne nawet dla mnie,więc skupmy się na przyswojeniu podstaw.

Dziś zatem, krótko zcharakteryzujemy, w nawiązaniu do aktualnej pory roku –  Panią Zimę i zaproponujemy ubrania jeździeckie w kolorach odpowiadających właśnie temu typowi.

Panią Zimą będą kobiety o cerze występującej w dwóch odcieniach: bladym oraz śniadym.

Jasna cera posiada alabastrowy odcień, śniada natomiast będzie miała odcień szarobrązowy. Rumieńce na policzkach Zimy mają kolor chłodnego, bladego różu.

Włosy kobiet w tym typie są przeważnie ciemne o zimnych odcieniach,a więc ciemno brązowe,w kolrze gorzkiej czekolady lub czarne.

Oprawa oczu jest bardzo wyrazista, a spojrzenie surowe.  Tęczówka w kolorach lazurowego błękitu, chłodnej zieleni, bardzo głębokiego brązu lub czerni, silnie kontrastująca z białkiem oka.

Usta w zimowym typie urody będą intensywnie zabarwione o wyrazistym konturze.

Jakie kolory najlepiej pasują do Pani Zimy? Przede wszystkim wszelkie mocne i intensywne barwy,które podkreślają jej zdecydowany charakter. Takie, jak w palecie poniżej.

1 (1)

Unikać należy natomiast kolorów w ciepłych odcieniach rudego i pomarańczowego.

 

Przejdźmy  zatem do przeglądu , podkreślających zimową urodę, jeździeckich ubrań:

 

MAMY TU JAKĄŚ ZIMĘ, OPRÓCZ TEJ PANUJĄCEJ ZA OKNEM?

 

Podczas pisania serii artykułów o typach kolorystycznych korzystano z https://shinybox.pl/blog/entry/id/36/

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *