Sklep jeździecki Equishop

Zobacz jak wygląda najmodniejszy kask jeździecki

0 Komentarzy

Kask jeździecki od YSL

Widzieliście już ten model? Kask jeździecki od YSL (Yves Saint Laurent) o wyglądzie klasycznego toczka z pewnością zachwyci miłośników klimatów vintage. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego w ogóle powstał?

YSL (Yves Saint Laurent) to francuski dom mody, założony w 1961 roku, który dziś jest jednym z najsłynniejszych. Bogata historia, kreowanie trendów na światowych wybiegach mody, a także niezwykła kreatywność i wrażliwość założyciela sprawiły, że YSL stał się rozpoznawalną, wyrazistą marką. Co łączy dom mody z…kaskiem jeździeckim?

Kask jeździecki od YSL — powrót do klasyki

Na stronie YSL oraz w mediach społecznościowych marki możemy obejrzeć kask jeździecki — bardzo klasyczny, utrzymany w klimacie vintage, który wielu jeźdźcom będzie przypominać dobrze znane toczki. Kask jest wykonany ze skóry, tworzywa i włókna szklanego, ma kokardkę z tyłu i satynową wyściółkę. Posiada sznurowane i regulowane zapięcie oraz daszek. Na boku i wewnątrz można znaleźć napis Saint Laurent. Kask kosztuje, bagatela, 2000 dolarów i stanowi raczej luksusowy przedmiot kolekcjonerski niż skuteczne zabezpieczenie przed skutkami upadku z konia.

Kask powstał we współpracy YSL z Charlsem Owenem z okazji Longines Paris Eiffel Jumping 2022, tegorocznej edycji prestiżowych zawodów w skokach przez przeszkody. Współpraca z Charlsem Owenem jest nieprzypadkowa — to jeden z najlepszych producentów kasków jeździeckich, który zasłynął z produkcji kasków najwyższej jakości. Co więcej, wykonywał kaski na zlecenie samej Królowej Elżbiety II dla stajni królewskich w Pałacu Buckingham!

Słyszeliście już o kasku jeździeckim YSL? Chcielibyście mieć taki w swojej kolekcji?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *