Sklep jeździecki Equishop

Cavaliada Summer Jumping

0 Komentarzy

Gorące słońce, wiatr, piasek, rozległa plaża i bezkresne morze, do tego światowej klasy zawodnicy, piękne konie i emocjonujące zmagania sportowe. To wszystko czeka nas na Cavaliada Summer Jumping 2016, która w tym roku odbywa się w edycji letniej w dn. 7-10 lipca w Kołobrzegu na Plaży Wschodniej (wejście od ul. Fredry).

cavaliada summer jumping mapa

Czym jest Cavaliada

CAVALIADA to jedyny w Polsce cykl zawodów jeździeckich sygnowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W dodatku jest to największy w Europie Środkowo-Wschodniej kilkudniowy event jeździecki.

Jak dotąd Cavaliada była organizowana jedynie zimą i wczesną wiosną w trzech miastach: Poznaniu, Warszawie i Lublinie. Odbywając się co roku, zawsze gromadziła na swoich trybunach rzesze ludzi – bliskich i znajomych zawodników, rodziców i dzieci, nierzadko gwiazdy, a przede wszystkim ogromne grono osób pasjonujących się jeździectwem w różnym wieku.

cavaliada summer jumping

cavaliada summer jumping

cavaliada summer jumping

Zawodnicy

W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowana latem na kołobrzeskiej plaży. Swoje przybycie zapowiedzieli już zawodnicy z aż 4 kontynentów i 12 krajów: Polski, Argentyny, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Meksyku, Hiszpanii, Szwecji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych. Wystartuje ich aż 112 na 228 koniach!

Wśród licznej grupy zawodników nie zabraknie jeźdźców światowego formatu. Poza znanymi kibicom jeźdźcami z polskiej czołówki (zajmujących 1-4 miejsce w rankingu PZJ) – Jarosław Skrzyczyński, Mściwoj KiecońMaksymilian WechtaKrzysztof Ludwiczak – warto zwrócić uwagę na takie nazwiska jak: Thomas Kleis, Andrius Petrovas czy Kristaps Neretnieks.

Jarosław Skrzyczyński – najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI i nieprzerwanie od trzech lat lider rankingu PZJ, wieloletni członek Kadry Narodowej, dwukrotny Mistrz Polski Seniorów (2014 i 2015), zajął 22 miejsce podczas ME Aachen 2015, co jest najlepszym wynikiem Polaka od lat 80′ (w 1981 roku 24 miejsce zajął Jan Kowalczyk, a w 1983 roku 25 Bohdan Sas-Jaworski). W finale PŚ w Goeteborgu wszedł do czołowej 20-tki najlepszych jeźdźców świata w sezonie halowym 2015/16.

Mściwoj Kiecoń – dwukrotny Mistrz Polski Seniorów (2010 i 2011). II miejsce w rankingu PZJ, wieloletni członek Kadry Narodowej, zajmował czołowe lokaty w Pucharach Narodów: II miejsce w Bratysławie w 2010 i III w Drammen w 2011,  zwycięzca Grand Prix CSI2* 2016 w Linz.

Maksymilian Wechta – debiutując w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów zajął III miejsce, Mistrz Polski Młodych Jeźdźców 2013, na młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Vejer de la Frontera w 2013 zajął 17 miejsce, swoimi udanymi startami w konkursach drużynowych na CSIO Bratysława i Arezzo przyczynił się do kwalifikacji Polaków do finału Pucharu Narodów 2015.

Krzysztof Ludwiczak – wieloletni członek Kadry Narodowej, wielokrotny członek Drużyny Narodowej w trakcie jej oficjalnych startów w konkursach Pucharu Narodów w zawodach CSIO, reprezentant Polski podczas ME Seniorów w skokach, finału Pucharu Świata oraz podczas WEG, medalista Mistrzostw Polski Seniorów.

zawodnicy cavaliada

Od lewej: Maksymilian Wechta, Mściwoj Kiecoń, Sandra Piwowarczyk-Bałuk, Jarosław Skrzyczyński.

Thomas Kleis – niemiecki zawodnik, dwukrotny zwycięzca Derby w Hamburgu (2009 i 2012), członek Reprezentacji Niemiec, z którą wygrał Puchary Narodów w Sopocie (2012) i Bratysławie (2014).

Kristaps Neretnieks – zawodnik z Łotwy, przez kilka sezonów zajmował miejsce w TOP 100 światowego rankingu. od 2010 r. jeden z najlepszych zawodników Ligi Europy Centralnej, trzykrotny uczestnik finału Pucharu Świata (Goeteborg 2013, Lion 2014 i Las Vegas 2015).

Andrius Petrovas – litewski zawodnik, wielokrotny Mistrz Litwy, członek Kadry Narodowej od 1998 roku, finalista Pucharu Świata 2014 w Lyon, zwycięzca konkursów zaliczanych do światowego rankingu (Lyon, Celje, Moskwa i Konakowo), wraz z żoną Daivą prowadzi swój ośrodek jeździecki w Wilnie.

Pełną listę zawodników znajdziecie TUTAJ.

Konkursy

Pula nagród w wyniesie ponad 300 000 PLN. Program zmagań skoczków zakłada trzy rundy: małą (120- 125 cm), średnią (130-135 cm) i dużą (140-145 cm). Dwa konkursy w ramach dużej rundy zaliczane będą do Longines Rankings – piątkowy 145 cm z rozgrywką i niedzielne Grand Prix na tych samych zasadach. Z kolei średnią rundę kończyć będą dwa ciekawe w swojej formule konkursy: grupowy z rundą zwycięzców (135 cm) oraz konkurs o wzrastającym stopniu trudności z jokerem (130 cm).

Pełen program zawodów znajdziecie TUTAJ.

cavaliada grand prix

Konkursy specjalne

Wzorem halowej Cavaliady przewidziano również konkursy specjalne.

Potęga Skoku

W czwartkowy wieczór odbędzie się Potęga Skoku. W tym konkursie pary koń-jeździec mają do pokonania wysoki, mierzący czasami nawet ponad 2 m mur. Zasady są proste: wygrywa ten, kto pokona najwyższą przeszkodę, a tę podwyższa się w każdej turze. Skok przez mur poprzedzony jest pokonaniem pozostałych – jednej bądź kilku przeszkód, które mają rozciągnąć i przygotować konia, przed najważniejszym, ostatnim i decydującym o wygranej skokiem.

Dotychczasowy rekord CAVALIADY należy do wspomnianego już Thomasa Kleisa z Niemiec, który na koniu QuickVainQueur w 2012 roku w Poznaniu przeskoczył 2,20 cm!

Wenus vs Mars

W piątek publiczność zobaczy konkurs Wenus vs Mars, czyli zmagania dwóch drużyn  – 8 kobiet i 8 mężczyzn. Będą się oni ścigać, równolegle pokonując przeszkody na dwóch identycznych parkurach. Przegrany, czyli ten, który przejedzie parkur wolniej bądź popełni na nim błąd, z danej, rywalizującej ze sobą pary – odpada. Wygrywa ten zespół, którego uczestników pozostanie najwięcej.

Cavaliada Future

Czyli konkursy dla dzieci na kucach, odbywają się w czwartek oraz sobotę. Są to konkursy, dające najmłodszym zawodnikom możliwość sprawdzenia się i przełamania pierwszych lodów. Występ przed licznie zgromadzoną publicznością pozwala im zdobyć doświadczenie procentujące w przyszłości.

Lista zgłoszonych zawodników – TUTAJ.

Ujeżdżenie

W piątek będziemy mogli oglądać Program Międzynarodowy Grand Prix, a w niedzielę Program Grand Prix Freestyle. Są to konkursy, które wszyscy oglądają z zapartym tchem i w zupełnej ciszy. Kto nie miał okazji oglądać ujeżdżenia na takim poziomie, powinien zobaczyć to na żywo.

Lista zgłoszonych zawodników – TUTAJ.

Driving Masters

Uczestnictwo w Cavaliadzie daje nam możliwość obejrzenia bardzo wyjątkowego konkursu – powożenia, który odbędzie się w piątek oraz sobotę. Na sukces w tej dyscyplinie składa się nie tylko współpraca typowej pary koń-jeździec, ale nawet kilku koni z powożącym oraz luzakiem. Ciekawa jest tu funkcja luzaka, która różni się od tej w innych sportach jeździeckich. Luzak czynnie wspiera powożącego podczas przejazdu, jest częścią teamu, odpowiadając za balans i równowagę zaprzęgu.

Lista zgłoszonych zawodników – TUTAJ.

cavaliada zaprzęgi

Targi

Podczas Cavaliady, jak co roku odbędą się największe targi sprzętu jeździeckiego. Znajdziecie tu stoiska większości polskich marek jeździeckich oraz sklepów. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! 🙂

cavaliada kołogbrzeg

Zapraszamy wszystkich serdecznie do uczestnictwa w Cavaliadzie, ponieważ jest to niesamowite przeżycie, z którego z pewnością wyjdziecie bogatsi – nie tylko o nowe doświadczenia, ale także o nowe znajomości i kontakty.

Do zobaczenia na miejscu!

źródło: cavaliada.pl

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *