Sklep jeździecki Equishop

Jak zregenerować naszego konia po treningu?

0 Komentarzy

Jak zregenerować naszego konia po treningu?

Wielu właścicieli stale trenujących koni zadaje sobie to pytanie. Końskie mięśnie męczą się tak samo jak nasze. Aby wspomóc naszego wierzchowca po wysiłku oraz przygotować go na kolejne treningi warto zastanowić się nad zastosowaniem terapii magnetycznej. W tej chwili jest ona bardzo łatwo dostępna dzięki VEREDUS MAGNETIK SYSTEM możemy ją mieć na wyłączność w swojej stajni bez konieczności umawiania się na wizytę z końskim fizjoterapeutą.

Magnetyczna terapia jest bezinwazyjnym sposobem na leczenie końskich kontuzji bez konieczności zastosowania środków farmakologicznych. Magnesy pobudzają krążenie krwi, stymulują nowe komórki do wzrostu oraz wspomagają regenerację tkanek. Dzięki swoim właściwościom produkty wykorzystujące system magnesów redukują ból oraz zmniejszają obrzęki. Zastosowane po wysiłku zapobiegają powstawaniu opuchlizny oraz przyspieszają system regeneracji. Przygotowują mięśnie i ścięgna do dalszego wysiłku.

W serii VEREDUS MAGNETIK dostępne są:

  • Derka Veredus Magnetik Rug wyposażona w 32 magnesy, wytwarzające moc 2400 Gaussów każdy. Magnesy rozmieszczone są lędźwiowo-piersiowo, nad mięśniami  piersiowymi większymi oraz na ramionach. Może być używana jako oddzielna derka oraz jako podderka. Dobrze sprawdzi się jako derka transportowa zastosowana przed lub po zawodach.
  • Ochraniacze stajenne Magnetik Stable Boot Evo na nogi przednie oraz tylne wyposażone w 14 magnesów każdy wytwarzające, podobnie jak w derce moc 2400 Gaussów każdy. Magnesy rozmieszczono odpowiednio do ścięgien zginacza i stawu pęcinowego w oddychającej piance AEROX. Dodatkowym atutem jest wymienne wewnętrzne obszycie z DFD (Dry Fast Dry) mocowane na rzep.
  • Ochraniacze Magnetik 4 hours na nogi przednie i tylne zakrywające również pęcinę wraz z koronką. Stworzone zostały do intensywnej 4 godzinnej terapii. Każdy z ochraniaczy wyposażony został w 20 magnesów wytwarzających moc 2400 Gaussów każdy, rozmieszczonych odpowiednio do ścięgien zginacza, stawu pęcinowego oraz piętek. Podobnie jak ochraniacze stajenne Magnetik Stable Boot Evo uszyte są z materiału AEROX.
  • Ochraniacze na stawy skokowe Magnetik Hock wyposażone w 8 magnesów każdy.  Każdy z nich wytwarzaja moc 2400 Gaussów. Rozmieszczone są po obu stronach stawu skokowego.
  • Ochraniacze Magnetik Hoof na staw koronkowy wyposażone w 5 magnesów każdy. Magnesy wytwarzają moc 2400 Gaussów każdy. Rozmieszczono je odpowiednio do koronki, piętki i pęciny.

veredus-magnetik-all-white-background

Należy wspomnieć, że wszystkie produkty z linii VEREDUS MAGNETIK zostały uszyte ze specjalnego materiału AEROX, który zapewnia maksimum komfortu naszemu wierzchowcowi. Materiał ten zapewnia swobodny przepływ powietrza oraz pozwala skórze oddychać. Nie pozwala również na przegrzewanie miejsca które w danym momencie poddawane jest terapii magnetycznej co jest szczególnie ważne przy niektórych kontuzjach czy regeneracji po ciężkim treningu.

VEREDUS MAGNETIK pozwala nam dbać o swojego konia na najwyższym poziomie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *