Sklep jeździecki Equishop

Likit – zabić nudę!

1 Komentarz

Likit to zabawki i smakołyki dla koni – wszystko to co daje im szczęście i pozwala zabić nudę!
Każdy koń znajdzie tutaj coś dla siebie, od zwykłych piłek po skomplikowane zabawki, przez cukierki, batoniki i lizawki, mnogość smaków zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia 🙂
Poza odrobiną przyjemności Likit ma jeszcze jedną zaletę – jest naszym sprzymierzeńcem w walce z problemami behawioralnymi – łykaniem i tkaniem, według badań prowadzonych przez producenta, u konie które miały dostęp do produktów Likit problem zmniejszył się o 27%.
Przyjrzyjmy się bliżej ofercie tej firmy na polskim rynku.

Likit holder to najprostsze rozwiązanie – uchwyt do lizawki, zawieszany na sznurku.

likit_holder1

Tonque Twister to zabawka, która jest zaprojektowana tak by można ją było ją zamontować na ścianie czy kratkach boksu albo ogrodzeniu pastwiskowym. Do środka wkładamy specjalny wkład- Little Likit w wybranym smaku, koń liżąc może poruszać zabawą w różnych kierunkach co stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych użytkowników Likitów.

likit tonque twister

 

Boredom Breaker jest połączeniem klasycznej lizawki Likita – Likit Holder zawieszanej na sznurku z wytrzymałą piłką, w której umieszcza się dwa małe wkłady – Little Likit o wybranym smaku. Koń może bawić się liżąc zwykłą lizawkę albo poruszając wkładami w piłce. Boredom Breaker można też rozmontować i używać samej lizawki lub samej piłki z wkładami.

boredom breaker

Likit Snack – a – ball to piłka, którą możemy wypełnić smakołykami. Jest to produkt, który ma stymulować naturalne zachowania pastwiskowe, takie jak pobieranie pokarmu z ziemi, zachęca też do gimnastykowania szyi i grzbietu, rozciągania mięśni co zwiększa ich elastyczność i ułatwia rozluźnianie. Piłkę można używać na rożnych podłożach, na padoku i w boksie, można ją wypełnić specjalnymi Likit Snacks albo wrzucić ulubiony przysmak konia, musli, granulat, pociętą marchewkę, jabłko czy suchy chlebek.

likit-snak-a-ball-07zkBoredom Buster – obrotowa, zawieszana na sznurku lizawka,do której wkładamy wkłady w różnych smakach.

boredom buster

Poza wymyślnymi zabawkami Likit daje duży wybór smakołyków – cukierki Likit Snacks: mięta & eukaliptus i jabłko z cynamonem, batoniki: marchew, banan, jabłko, mięta, wiśnia, lizawki do zawieszania: banan, miód&rumianek, lukrecja, kokos, arbuz, marchewka, menthol&eukalyptus, mięta, cynamon, wiśnia, jabłko, karmel, borówka, trawa, poza tym dostępne są elektrolity, sól do lizania a nawet czekolada dla psów 🙂

Panorama

Gorąco polecam produkty Likit, zabijają nudę w boksie, pomagają w walce z łykaniem i tkaniem, są bardzo użyteczne podczas rekonwalescencji i w zimowe dni kiedy konie więcej czasu przebywają w stajni ale sprawdzają się też na pastwisku, stymulując naturalne zachowania koni i zmuszając je do aktywności.

1 Komentarz

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *