Sklep jeździecki Equishop

MUST HAVE – Za co kochamy Dralony? <3

0 Komentarzy

ESKADRON DRALON – tej derki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać? Jaka jest tajemnica jego popularności? Dlaczego jest nadal najbardziej rozchwytywaną derką, pomimo dwukrotnie wyższej ceny w porównaniu do zwykłych derek polarowych? Moda? Funkcjonalność? A może jedno i drugie?

Dralony wykonane są z najwyższej jakości materiału – mieszanki 60% bawełny i 40% akrylu. Akryl użyty   w tych derkach zwiększa ich chłonność oraz zdolność do odprowadzania wilgoci. Dzięki temu derki dralonowe działają o wiele lepiej niż zwykłe derki polarowe. Tkanina idealnie reguluje temperaturę ciała konia – nie pozwalając na jego zbyt szybkie wyziębienie po treningu, ale również na nadmierne przegrzanie. Dzięki tym właściwościom derka dralonowa nadaje się idealnie nie tylko jako derka osuszająca po treningu ale również jako derka stajenna czy transportowa.

Zrzut ekranu 2015-05-22 o 13.02.25

Każdy kto kiedykolwiek miał okazję dotknąć tej derki doskonale wie jak miękki, puszysty i lekki jest materiał z którego została wykonana. Ja jak kupiłam swoją pierwszą derkę dralonową to myślałam, że nie zawiozę jej do stajni tylko zostawię sobie w domu jako kocyk! Jest tak przyjemna w dotyku, że nie chciałam się nią dzielić ze swoim koniem! Przełamałam się – dralon wylądował w pace jeździeckiej i teraz najchętniej używamy tej derki z koleżankami ze stajni jako ogrzewający kocyk podczas chłodnych wieczorów przy ognisku. I wszystkie zachwycamy się jej puszystością 🙂

Dodatkowo warto dodać, że derki dralonowe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki włókien mogą być prane w 40 stopniach. Po praniu zachowują swój kształt i nie tracą właściwości, w przeciwieństwie na przykład do derek wełnianych które w miarę użytkowania tracą swoje właściwości chłonne. Dralony można suszyć na słońcu – nie stracą swojego intensywnego koloru.

Zrzut ekranu 2015-05-22 o 13.02.02

A skoro już o kolorach mowa! Ja już poluję na najnowszego dralona z kolekcji letniej ESKADRON. Dostępny będzie w najlepszych sklepach jeździeckich w całej polsce w edycji limitowanej, więc należy się spieszyć z decyzją o zakupie. W Niemczech cały zapas wyprzedał się w ciągu godziny! Najnowszy dralon będzie w pięknym kolorze intensywnego różu i granatu – w charakterystyczną kratę. Idealnie pasujący do całości tegorocznej kolekcji Classic Sports. Osobiście uważam, że doskonale będzie się również komponował z neonowym różem poprzedniej kolekcji Eskadron Next Generation 🙂

Zrzut ekranu 2015-05-22 o 13.02.19

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *