Sklep jeździecki Equishop

Nowoczesna jazda wymaga innowacji – SAMSHIELD

0 Komentarzy

źródło głównego zdjęcia: http://www.samshield.com/

O Samshield’zie już co prawda pisaliśmy, przy okazji zamieszczenia opinii Klaudii Siarkiewicz o jednym z kasków. Biorąc natomiast pod uwagę fakt, że coraz więcej czołowych jeźdźców areny międzynarodowej jak i naszej ogólnopolskiej zaczyna pojawiać się w nim na parkurach , stwierdziliśmy, że Samshield zasługuje na nieco więcej naszej uwagi.

Samshield to stosunkowo nowy produkt na rynku. Jego pomysłodawcą i kreatorem jest Sam Maloigne. Jego kariera sportowca, nie jest bynajmniej związana bezpośrednio z jeździectwem, gdyż sam przez lata był profesjonalnym pilotem motocrossowym, międzynarodowej rangi.  Na co dzień manager sprzedaży w firmie Oakley, a także zdeklarowany kolekcjoner swoich personalizowanych kasków od czasu jego kariery w MX.  W 2003 roku za sprawą swego przyjaciela –zawodnika skoków przez przeszkody, sam zaczął jeździć konno. Tym samym stał się posiadaczem jednego z flagowym kasków tamtych lat i z rozczarowaniem stwierdził jego niedoskonałość pod wieloma względami. To wydarzenie stało się punktem zapalnym do stworzenia kasku spełniającego najwyższe wymogi  odnośnie bezpieczeństwa, komfortu, jakości materiału i możliwości pełnej personalizacji.

Dziś Samshield z mało znanego produktu stał się jednym z najczęściej wybieranych, przez znamienitych zawodników zarówno skoków przez przeszkody jak i ujeżdżenia.

Jeźdźcami reprezentującymi markę Samshield są m.in.:

olivier philippaerts

steve guerdatadelinde conelissenkevin stautheather blitzjanika samshield

 

źródło: http://www.samshield.com/en/riders/

W myśl swojej filozofii  „Modern riding, demands innovation”  Samshield oferuje produkty stanowiące połączenie potrzeb profesjonalnych młodych jeźdźców i kreatywności młodych projektantów.

Stawiając na rozwój Samshield jest w tej chwili na etapie  tworzenia kasków  oferujących pełnię bezpieczeństwa zawodnikom WKKW, POLO czy też biorącym udział w rajdach czy wyścigach.

Ponadto marka ta na bieżąco aktualizuje i wzbogaca swoją ofertę  w zakresie możliwości personalizacji swoich produktów.

Można więc zamówic takie cudeńka 😉

1957939_691833830874569_10300425_o470852_549596831764937_479842335_o860313_603588959699057_821953937_o

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *