Sklep jeździecki Equishop

Przywróć nowość swojemu staremu czaprakowi

0 Komentarzy

Przedstawię teraz prosty sposób na przywrócenie, choć w części nowości zmęczonym życiem czaprakom. Niestety ten sposób nie jest skuteczny na wszystkie modele. Wiele zależy od kolory, materiału, kształtu. Warto jednak spróbować wszystkiego, zanim wyrzucimy coś do kosza ;).

"I really don't need new things for my horse…Said no one ever.":

  1. Połóż czaprak w wannie. Następnie skrop wszystkie zabrudzone miejsca odplamiaczem Ace. W zależności od stopnia zabrudzenia, zostaw go na 15-30 minut. Kolejno, włóż go do pralki wraz z pojemniczkiem, który się wkłada do bębna pralki (każda mama, będzie wiedziała o co chodzi, więc jeśli nie jesteście w temacie- wiecie, kogo pytać) z ok. 100 ml naszego Ace. Nastaw ją na 1000-1200 obrotów przy temp 30 stopni C.
  2. Po wypraniu czapraka spróbuj mu nadać w miarę pierwotny kształt i rozwieś, tak aby dwie „klapy” zwisały swobodnie po obu stronach.
  3. Stare zabrudzenia mogą nie chcieć łatwo schodzić. Niestety nie jesteśmy w stanie nic na nie poradzić. Na pocieszenie dodam, że wraz z kolejnymi praniami powinny tracić na stopniu „bycia” brudnym i blakną ;). Świeże plamy (nawet takie po 3 tyg użytkowania) powinny łatwo dać się sprać, m.in. te od siodła.
  4. Nasz czaprak po wypraniu i po wyschnięciu jest gotowy do prasowania. Pod warunkiem, że nasze żelazko posiada funkcję prasowania z parą. Czynność ta przy jej użyciu staje się o wiele delikatniejsza i nie musimy się wtedy bać o materiał naszego czapraka. Po wyprasowaniu, ponownie odstawiamy nasz czaprak do wyschnięcia. Teraz powinien o wiele lepiej wyglądać niż przed praniem ;).
  5. Jeśli czaprak jest obrany w „meszek”, możemy go obrać za pomocą golarki do ubrań.

Teraz możemy maszerować na trening (mam taką nadzieję) i cieszyć się z przywróconego do życia czapraka ;).

 

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *