Sklep jeździecki Equishop

Top 5 seriali o koniach

0 Komentarzy

Dzisiejsze produkcje serialowe mają wiele do zaproponowania dla miłośników koni – zaczynając od bawiących rodziny komedii, kończąc na poruszających dramatach. Niektóre z nich stanowią dla koniarzy piękną podróż w jeździeckie marzenia z dzieciństwa. Seriale o koniach to ciekawe, często wzruszające i zabawne produkcje, które stanowią idealną propozycję na wieczór dla miłośników tych wyjątkowych zwierząt.

Fajne seriale o koniach znajdziesz na różnych platformach VOD, np. Netflix, HBO czy Disney+. Każda witryna internetowa zaproponuje Ci najlepsze seriale i filmy o koniach, wystarczy tylko chwila, by je wyszukać! Sprawdź nasze TOP 5 seriali o koniach!

Poniżej przestawiamy 5 najlepszych seriali o koniach, idealnych dla młodszych jak i starszych miłośników zwierząt.

5. Mustang – Duch Wolności (2017)

Pierwszy z 10 sezonów ukazał się w 2017 roku. Serial opowiada historię dziewczynki Lucky, która w trakcie przeprowadzki do miasteczka Miradera spotyka dzikiego mustanga, którego postanawia uwolnić z rąk poskramiaczy i nadaje mu imię Spirit. Jest to piękna historia niezwykłej przyjaźni i nawiązującej się między nimi magicznej więzi niemal od pierwszego wejrzenia. Lucky wraz ze swoimi dwoma przyjaciółkami i ich wierzchowcami przeżywają wiele ekscytujących przygód, pokazując moc łączącej je przyjaźni i oddania. Jest to idealna pozycja dla młodszych miłośników koni. Ten serial animowany jest tak samo uwielbiany, zarówno przez dzieci jak i dorosłych jak jego filmowa wersja.

Najlepsze seriale o koniach oparte są o chętnie oglądane filmy animowane o koniach. Tak jest też i w tym przypadku. Film „Mustang z Dzikiej Doliny” to historia dzikiego konia, który mimo wielu przeciwności losu wyrwał się z rąk oprawców i wrócił do swojej rodziny.

Jeżeli interesują Cię filmy o koniach, to koniecznie zajrzyj do Naszego wpisu TOP 5 filmów o koniach. Na liście znajdują się propozycje takie jak: opowieści prosto z II wojny światowej (Czas Wojny), prawdziwa historia pięknego, karego konia (Czarny Książę – Black Beauty) czy film z znanymi i dobrymi aktorami (Seabiscuit).

4. Jazda (2016)

W 2016 roku Nickelodeon wypuścił amerykański serial komediowy „Jazda”. Opowiada on historię nastoletniej Kit, która zmuszona jest rozpocząć nowe życie przeprowadzając się do elitarnej szkoły jeździeckiej w Anglii – Akademii Covington.

Zaklimatyzowaniu się nastolatki w nowym miejscu nie pomaga lęk przed jazdą konną ani przydzielony najbardziej uparty koń w całej akademii. Dziewczyna tracąca już nadzieję na poprawienie się tej sytuacji i myśląca, że osiągnęła już samo dno, powoli zaczęła odbudowywać swoją pewność siebie przy pomocy przyjaciół.

Negatywne nastawienie nastolatki do jazdy konnej zmienia się, gdy poznaje ona nowych przyjaciół, uczy się przezwyciężać swój lęk i w dodatku przeżywa wiele niesamowitych przygód. Uparty z początku koń okazuje się być wspaniałym przyjacielem z którym zaczyna Kit łączyć wyjątkowa więź. Opowieść rewelacyjnie ukazuje więź łączącą zwierzęta ze swoimi opiekunami.

Jeżeli chcesz poznać przygodę dziewczyny, to koniecznie pomyśl o tym serialu, w którym zobaczysz wciągającą opowieść zamkniętą w kilka odcinków.

3. Zaklinacze koni – Heartland (2007)

Jest to wzruszający serial na podstawie książek napisanych przez Lauren Brooke, który miał swoją premierę w 2007 roku. Opowiada historię nastolatki o imieniu Amy i jej rodziny mieszkającej na farmie Heartland w Albercie. Po stracie matki w wypadku samochodowym nastolatka musi przejąć jej obowiązki i wraz z rodziną zająć się schroniskiem dla skrzywdzonych koni. Mimo wielu problemów i przeciwności losu możemy zobaczyć jakim magicznym miejscem jest Heartland dla przestraszonych i zaniedbanych zwierząt, które muszą się nauczyć na nowo ufać człowiekowi. Pozycja obowiązkowa dla fanów filmu „Zaklinacz koni”.

Seriale o koniach oparte na poruszających serce historiach, takich jak praca z nieufnym i skrzywdzonym przez los koniem czy koniem starszym, tęskniącym za swoim wieloletnim opiekunem to świetny pomysł na wspólny wieczór z rodziną i przyjaciółmi. Koniecznie dopisz serial „Zaklinacze koni” to swojej listy MUST HAVE do obejrzenia!

2. Życie w cuglach (2017)

Serial został wypuszczony na platformie Netflix i dzięki sporemu zainteresowaniu publiczności doczekał się aż 3 sezonów!

„Życie w cuglach” opowiada nam historię 15 letniej dziewczynki o imieniu Zoe, która spędzając wakacje na wsi u wybrzeży Anglii, poznaje pięknego i owianego tajemnicą konia o imieniu Raven. Nawiązująca się między nimi więź pozwala im wspólnie poradzić sobie z pojawiającymi się trudnościami. Podczas wakacji Zoe poznaje również wielu przyjaciół z którymi przeżywa niesamowite przygody odkrywając wyspę i jej tajemnice.

Zoe z całą rodziną mieszka na rodzinnej farmie, a miłość do koni przyszła niepostrzeżenie. Jeżeli wolisz oglądać tego typu historie w filmach o koniach, to historia ta również została zekranizowana w wersji filmowej.

1. Przygody w siodle (2001)

Stworzony na podstawie książki Bonnie Bryant serial telewizyjny ukazuje nam życie trzech najlepszych przyjaciółek – Carol, Lisy oraz Stevie, które dzieląc zamiłowanie do koni tworzą klub „the Saddle Club”. Lisa – dziewczyna, która dopiero przeprowadziła się do nowego miasta, napotyka trudności w nawiązaniu nowych znajomości, a jazda konna to dla niej całkowicie nowe doświadczenie.

Każdy dzień jest dla dziewczynek wyzwaniem ale jednocześnie niesamowitą przygodą, która pokazuje siłę przyjaźni łączącej młode miłośniczki koni. Serial jest bardzo wciągający, a krótkie odcinki sprawiają, że ciężko jest się powstrzymać od obejrzenia kilku sezonów naraz.

Podsumowanie

Seriale o koniach, tak samo jak filmy o koniach to rewelacyjny sposób na spędzenie wspólnie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych seriali o koniach i koniecznie daj nam znać, jakie są Twoje ulubione!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *