Sklep jeździecki Equishop

Wiosenne SPA dla Twojego konia

0 Komentarzy

Konie to eleganckie i majestatyczne zwierzęta. Wymagają częstej pielęgnacji, jest to ważne dla utrzymania ich dobrego zdrowia. Podczas codziennej pielęgnacji konia mamy okazję sprawdzić kondycję jego sierści a także to czy nasz pupil nie ma ran czy opuchlizn. Czas poświęcony na pielegnację to też idealna okazja by utrwalić  więź łączącą jeźdźca z koniem. Aby ułatwić sobie tę czynność mamy do wyboru wiele różnych  środków i  do pielęgnacji śierści, grzywy, ogona a także kopyt. Warto postawić na te sprawdzone i  najlepszej jakości. 

  1. Szczotka twarda, szczotka miękka, zgrzebło do końskiej sierści

Kiedy nasz koń szczęśliwy ale też brydny wraca z padoku pierwszym etapem pielęgnacji będzie usunięcie błota i rozczesanie sklejonej sierści. Najlepsze akcsoria do rozczesywania końskiej sierści to Busse szczotka twarda, Busse szczotka miękka NATURHAAR– z naturalnym włosem i metalowe zgrzebło. 

2. Grzebień, szczotka do grzywy i ogona + środek ułatwijący rozczesywanie

To połączenie może zdziałać cuda. Grzywa i ogon konia zawsze powinny być dokładnie wyczesane, zwłaszcza, że lubią się w nie wplątywać takie rzeczy jak słoma i inne niespodzianki. Z końskim włosem trzeba obchodzić się ostrożnie gdyż nieumiejętne rozczesywanie może doprowaszić do wyrwania znacznej części włosia i przerzedzenia. Warto najpierw wstepnie rozczesać włosy grzebieniem z pomocą EQUINATURA sprayu do grzywy i ogona a następnie użyć szczotki. Pomocne okażą się również takie kosmetyki jak Veredus Spray Super Sheen czy suchy szampon Easy White. Pamiętajmy, że zdrowy włos składa się na piękną, lśniącą grzywę i ogon!

3. Szczotka do kopyt, balsam do kopyt, antygrzybiczny płyn do strzałki

Nie można zapomnieć o czyszczeniu i pielęgnacji kopyt naszego konia. Koń większość czasu spędza na podłożu brudnym i wilgotnym. Takie warunki sprzyjają pojawianiu się takich chorób jak na przykład gnicie strzałki. Aby temu zapobiegać należy regularnie dbać o kopyta naszego pupila, czyścić je, obcinać włosy przy nich i pielęgnować balsamem do kopyt. Pomocna w dbaniu o kopyta okaże się także pasza z biotyną.

4. Miękka gąbka, ręcznik, wilgotne chusteczki

Pamiętajmy o czyszczeniu nosa i całych chrap konia. Są to bardzo wrażliwe miejsca u konia, dlatego bądźmy delikatni i używajmy tylko małej i miękkiej gąbki. Zwilżmy wodą gąbkę i wówczas czyśćmy nos naszego ulubieńca. Idealnym rozwiązaniem do kompleksowej pielegnacji będzie zakup zestawu akcesoriów, który pozwoli komplesowo zadbać o naszego pupila.

 

Tak przygotowani razem ze swoim koniem jesteście gotowi do rozpoczęcia nowego sezonu 2019!

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *