Sklep jeździecki Equishop

WKKW w klasyfikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020!

0 Komentarzy

„Tu nie ma taryfy ulgowej, zwycięzca bierze wszystko”

Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, w kategorii
jeździeckiej WKKW, startują już 23 maja. Zgodnie z decyzją Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), zwycięska drużyna zostanie wyłoniona w ramach konkursu CCI*4 – L, podczas trzydniowego Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019. Dla zawodników drużynowych jest to jedyna szansa na bezpośredni awans olimpijski, podkreślił trener polskiej Kadry Narodowej WKKW.

WKKW, czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest najbardziej widowiskową dyscypliną jeździecką. Obejmuje skoki przez przeszkody, elementy ujeżdżenia oraz cross terenowy. Przeprowadzenie takiego konkursu, wymaga dużej przestrzeni, naturalnych warunków i przeszkód (las, woda) – Baborówko posiada ku temu idealną lokalizację i wieloletnie doświadczenie w organizowaniu imprez sportowych.

„by osiągnąć sukces musimy te zawody po prostu wygrać”

Zakwalifikowanie polskiej drużyny WKKW do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 jest absolutnym priorytetem w 2019 roku. Istnieją trzy możliwości aby tego dokonać:

  1. Zespołowa wygrana w konkursie CCI*4 – L , Baborówko 2019, gwarantująca bezpośredni awans drużyny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020,
  2. Miejsce w rywalizacji Pucharu Narodów, który odbędzie się w 7 różnych miejscach Europy, w okresie od maja do października,
  3. Klasyfikacja dwóch zawodników z największą liczbą punktów w indywidualnym rankingu olimpijskim z zawodów 4 i 5 gwiazdkowych.

Wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich, często stanowi dla sportowców najważniejsze wydarzenie w ich karierze. Medale zdobyte na olimpiadzie, opisują zaś jako najcenniejsze i najdłużej wyczekiwane trofea.

po długiej przerwie od igrzysk w atlancie ’96

Oficjalny skład polskiej Kadry Narodowej seniorów WKKW w roku 2019:

  • Paweł Spisak – Banderas
  • Joanna Pawlak – Fantastic Frieda
  • Małgorzata Cybulska – Chenaro 2
  • Mateusz Kiempa – Grand Supreme
  • Paweł Warszawski – Aristo A – Z, Lucinda Ex Ani 4
  • Mariusz Kleniuk – Winona
  • Jan Kamiński – Jard, Senior

Pary te, zostały przygotowane pod kątem wykonania zadania, z którym przyjdzie im się zmierzyć podczas majowego startu w Baborówko. Zawodnicy klasy konkursowej CCI*4 – L, podczas próby terenowej muszą pokonać w pełnym galopie dystans 6000 metrów i oddać ok. 40 skoków, mieszcząc się w czasie 10 minut. Od wyniku tej rywalizacji, uzależniony jest harmonogram kolejnego półrocza, Kadry Narodowej WKKW.

(fei) wyróżniło imprezę podczas zjazdu w bahrajnie

Tegoroczne eliminacje olimpijskie, są ogromnym wyróżnieniem dla festiwalu i wielkim sukcesem organizatorów. Oprócz konkursu kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, program obejmuje zawody na poziomach CCI*3 – S; CCI2* – S; CCIYH*2 – S. Dzięki wsparciu mecenasa zawodów, Romana Roszkiewicza – łączna pula nagród dla jeźdźców wyniesie 465 000 PLN. Suma ta plasuje festiwal wśród dziesięciu najwyżej dotowanych zawodów WKKW na świecie. Organizatorzy zapowiadają także bogaty program pozasportowy dla gości krajowych i zagranicznych, którzy nie są ściśle powiązani z hippiką. Wstęp na Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 jest bezpłatny.

KIBICUJEMY polskim ZAWODNIKOM WKKW W KONKURSIE o awans DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH W TOKIO 2020!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *