Sklep jeździecki Equishop

Finał Cavaliada Tour 2021/2022 za nami

0 Komentarzy

Rozgrywki na krakowskiej Tauron Arenie zakończyły cykl zawodów Cavaliada Tour 2021/2022. W czasie trwania tej edycji zawodnicy walczyli w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz Sopocie, który jest najnowszą lokalizacją Cavaliada Tour. Przez wszystkie edycje zawodnicy walczyli o punkty, które pozwoliły wyłonić zwycięzców całego cyklu zawodów. W rankingu ogólnym Cavaliada Tour 2021/2022 zwyciężył polski zawodnik Jarosław Skrzyczyński, na miejscu drugim uplasował się reprezentant Grecji Angelos Touloupis, a trzecie miejsce wywalczył Jack Ansems z Holandii. Warto jest wspomnieć, że Jarosław Skrzyczyński jest liderem tego rankingu po raz siódmy.

Przez wszystkie dni trwania zawodów odbyło się wiele emocjonujących konkursów oraz finały rozgrywek, które zakończone były uroczystymi dekoracjami zawodników oraz ich koni. Cykl Cavaliada Tour organizuje konkurencje, w których zawodnicy mają możliwość wywalczyć punkty zaliczane do światowego rankingu FEI, a także powalczyć w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W konkurencji skoków przez przeszkody na listach startowych pojawiają się również konkursy, które nie należą do tych standardowych ale są bardzo pozytywnie odbierane przez publiczność.

Źródło: www.cavaliada.pl

Konkurs Venus vs Mars jest konkursem uwielbianym i gorąco dopingowanym przez publiczność. Wzięło w nim udział 12 zawodników, a zwycięzcą została Agnieszka Olszewska, która startowała na koniu Jason VDL, jednak podsumowując wszystkie przejazdy zwyciężyła drużyna Mars.

Konkurs Potęgi Skoku, na którym licznie zgromadziła się publiczność zakończył się na wysokości 210 cm! Para, która jako jedyna pokonała mur o tej wysokości to Marek Lewicki z koniem Itoulon B. Konkurs rozpoczął się murem o wysokości 170 cm, a o podium walczyło 7 zawodników.

Równie ciekawym konkursem, w którym publiczność gorąco dopingowała zawodników był konkurs Speed&Music. Polega on na bezbłędnym przejechaniu parkuru w akompaniamencie elektryzującej muzyki w jak najkrótszym czasie. Konkurs ten został rozegrany w sobotę, a zwycięzcą został Andrius Petrovas z Litwy dosiadający konia Gigollo.

Pomiędzy konkursami zawodnicy oraz publiczność tłumnie odwiedziła targi Cavaliada Expo, na których rozłożone było niemal 50 stoisk ze sprzętem do jazdy konnej oraz innymi usługami związanymi z jeździectwem. Cykl zawodów pojawia się co roku, a po finałach zawodnikom oraz fanom przyda się chwila wytchnienia, by za parę miesięcy powrócić na kolejną edycję i doświadczyć kolejnych dawek sportowych emocji.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *