Sklep jeździecki Equishop

Królowa Pomarańcza – Kolekcja Eskadron Classic Sports wiosna/lato 2015

0 Komentarzy

Od kilku sezonów bezsprzecznym królem wielu kolekcji jeździeckich jest kolor pomarańczowy. Bardzo chętnie kupujemy akcesoria jeździeckie (i nie tylko) w tym kolorze. Jest to barwa która fantastycznie sprawdza się nie tylko w stajni, ale i w naszych domach. Często malujemy ściany wnętrz na różne odcienie oranżu – od intensywnego po pastelowy. Dlaczego tak jest?

keepcalmcarryon-pomarancz

Kolor pomarańczowy łączy barwę czerwieni i żółci. Nazwa została mu nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana, jako oranż. Kolor ten należy do barwy ciepłej, aktywnej i jaskrawej. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój. Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia. Jest to barwa pozytywnych myśli, motywuje do działania, podnosi poczucie własnej wartości.

_G5A8053

Myślę, że właśnie z tego powodu od dłuższego czasu ten kolor króluje w naszych pakach jeździeckich. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest kolorem uniwersalnym – chyba nie ma maści konia który źle wyglądałby w pomarańczowym czapraku. Pasuje gniadoszom, karym, siwkom i kasztanom. Spokojnie może zastąpić ukochany przez nas róż, szczególnie kiedy mamy wałacha i chcemy uniknąć krzywych spojrzeń znajomych ze stajni – „jak można ubrać wałacha w różowy czaprak?!”. Chociaż ja osobiście nawet ogiera stroiłabym w róż 😛 Ale nie o różu mowa!

201_79_48_26204_79_41_26211_79_41_26

 

 

 

 

 

 

W najnowszej kolekcji Eskadron Classic Sports wiosna/lato 2015 znajdziemy nie tylko czapraki w pięknym, żywym odcieniu oranżu, ale również derki przełamane kontrastowym grafitem oraz dodatki takie jak kantary, owijki polarowe i nauszniki.

621_79_82_26 461_79_32_26

 

 

 

 

 

 

 

 

Możemy pokusić się o stylizację całą pomarańczową – czaprak, owijki, nauszniki i derka i w takim zestawie zabłysnąć na parkurze.

_G5A8047 _G5A8038

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możemy również przełamać wszystko derką w ciemnym kolorze, jedynie z pomarańczowym akcentem.

_G5A8086

Przeczesując sklepy jeździeckie możemy znaleźć wiele dodatków, które zwieńczą naszą pomarańczową stylizację. Owijki z powodzeniem możemy zastąpić pomarańczowymi ochraniaczami, np. z kolekcji LamiCell, które z pewnością trochę lepiej sprawdzą się jeżeli uprawiamy skoki przez przeszkody. Dodatkowo możemy dobrać palcat z tej samej firmy z ciekawą żelową, antypoślizgową rączką. Całość stylizacji możemy zwieńczyć kultowymi już strzemionami JinStirrup. A jeżeli chcemy zaszaleć na całego, przed zawodami wykąpmy swojego konia w szamponie o zapachu pomarańczy! Możemy również czesać grzywę i czyścić kopyta na pomarańczowo 😛

LAMICELL-Ochraniacze-Sport-2-pomaranczowy-granatowy-506142-1312.800x600bat-lamicell-65-cm-pomaranczowyd94e1c2157dc72a1d5cd47ce6b79efb5 kopystka-zelowa-ze-szczoteczka-turkus szczotka-do-grzywy-i-ogona-pistacjowa images oster_szampon_pomarancza

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla mnie kolor pomarańczowy to odcień dobrych wspomnień. Kojarzy się z zachodem słońca, a więc również z miłymi wspomnieniami z wakacji spędzonych na końskim grzbiecie.

Lubię gdy towarzyszy mi przez cały rok, przypominając o słońcu i radości, zawsze dając mi zastrzyk energii podczas krótszych dni kiedy jesteśmy spragnieni słońca. Warto pomyśleć o tym już teraz i otaczać się tym słonecznym kolorem również w chłodne jesienne i zimowe dni.

romantic-couple-riding-horses-in-sunset-wallpaper,1366x768,63163

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *