Sklep jeździecki Equishop

Nowoczesna klasyka, czyli Accademia Italiana

0 Komentarzy

Czy zastanawialiście się kiedyś co nowego można jeszcze wymyślić w kwestii zaśniedziałego tematu jakim są bryczesy?  Różne marki prześcigają się w pomysłach jeśli chodzi o krój, kolor, rodzaj materiału, leja, wysokości stanu itd. itd. Pewne jest  to, że nie brakuje im warsztatu w aspekcie projektowania komfortowej i funkcjonalnej odzieży jeździeckiej. Wszyscy także mocno pracują nad tym, aby to właśnie ich marka stała się tą najbardziej rozpoznawalną i unikalną na rynku.

Ostatecznie ta cała różnorodność  kończy się na tym, że bryczesy pozostają tylko składową całego stroju jeździeckiego i same w sobie spełniają raczej rolę praktyczną aniżeli  estetyczną.

Innowację na ten temat wprowadza niezbyt popularna jeszcze marka Accademia Italiana. Zaprojektowane przez nich bryczesy, są jak powiew świeżości  na ustandaryzowanym bryczesowym rynku. To co urzeka najbardziej, to nowoczesność nawiązująca do historii i klasyki.

Kolekcja bryczesów Accademia Italiana nie bezpodstawnie budzi skojarzenia z jedną z czołowych amazonek światowego ujeżdżenia – Valentiną Truppą. Zawodniczka ta swego czasu,na czworobokach występowała w czarnym stroju z czerwonymi lampasami na bryczesach. To z kolei nic innego jak ponadczasowy mundur Arma  dei Carabibieri, czyli włoskiej ogólnokrajowej żandarmerii, o historii sięgającej 1814 roku.

photo courtesy: © Uff. stampa C.S. Valentina Truppa

italiana 1

italiana

Oprócz historycznych inspiracji Accademia Italiana oferuje fantastyczne warianty kolorystyczne swoich bryczesów, odważne, nawiązujące do świata mody designerskie desenie, zarówno na lejach, jak i całych bryczesach. Wszystko to złożone w całość czyni z tych spodni jeździeckich, małe dzieła sztuki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *