FINAL SALE 50%

Jak znaleźć odpowiednie podparcie – przegląd strzemion

0 Komentarzy

Kompletując sprzęt jeździecki bardzo często spychamy wybór strzemion na drugi czy trzeci plan. Używamy, albo takich jakie dostaliśmy gratis do siodła albo takich jakie akurat udało nam się kupić w okolicznym sklepie – przeważnie najtańsze. Przeważnie są to  najprostsze, ciężkie, metalowe, klasyczne strzemiona. Najczęściej również w takich strzemionach każdy z nas rozpoczynał swoją przygodę jeździecką ponieważ z pewnością ten typ strzemion jest najbardziej rozpowszechniony we wszelakich szkółkach jeździeckich.

2699_featured

Odpowiednio dobrane strzemiona zdecydowanie podwyższają komfort jazdy i poprawiają  nasz dosiad. Odpowiadają za stabilne ustawienie nogi. Niektóre modele strzemion  pomagają w odciążeniu naszych stawów – głownie kolan i kostek. Nowoczesne strzemiona  wykonane z materiałów typu aluminium czy kompozyt są lżejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. I tak możemy wybierać od najtańszych strzemion wykonanych z czarnego kompozytu najczęściej z kolorowymi gumowymi wkładkami, aż po te zdecydowanie droższe, ale za to całe kolorowe i bardzo efektownie wyglądające strzemiona aluminiowe.

10502217_10202050582932004_8208905052960202541_n stirrups-colors-compositi-profile-premium

Jeżeli jednak nie chcemy błyszczeć kolorem na parkurze, a stawiamy na jakość warte uwagi są propozycje marki Prestige. W ofercie znajdziemy między innymi strzemiona żelazno aluminiowe STEPHI z ciekawym patentem – specjalnie wycięte mocowanie puśliska dzięki czemu strzemiona układają się pod lekkim kątem, a nie równolegle do  boków konia. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie odzyskanie podparcia w wypadku gdyby stopa wyślizgnęła nam się strzemienia

strzemiona-a32-stephi-3 strzemiona-a32-stephi-2prestige_stephi_stirrups_silver

Interesującą opcją są również strzemiona SILK marki Prestige z wymienną wkładką z zimowej na letnią. Ten patent znajduje zastosowanie szczególnie u osób które nie mają dostępu do krytej hali, przez co stosują podczas treningów zimowych inne buty aniżeli w lecie. Ponieważ bieżnik butów jesienno zimowych jest inny niż tych wiosenno letnich powinniśmy dostosować wkładkę w strzemieniu tak żeby zawsze zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa w siodle.

18620_DT

Niezależnie od tego jakie strzemiona wybierzemy pamiętajmy o tym, że dobrze dobrane strzemiona zapewnią nam i naszemu wierzchowcowi najwyższy komfort jazdy oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Pomimo że niektóre proponowane w powyższym artykule produkty mogą zniechęcać do zakupu wygórowaną ceną to pamiętajmy o tym że zakup porządnych strzemion z wysokiej półki, odpowiadających naszym wymaganiom będzie podobnie jak zakup wysokiej klasy siodła odpłacał nam się latami użytkowania.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *