Sklep jeździecki Equishop

Jak znaleźć odpowiednie podparcie – przegląd strzemion

0 Komentarzy

Kompletując sprzęt jeździecki bardzo często spychamy wybór strzemion na drugi czy trzeci plan. Używamy, albo takich jakie dostaliśmy gratis do siodła albo takich jakie akurat udało nam się kupić w okolicznym sklepie – przeważnie najtańsze. Przeważnie są to  najprostsze, ciężkie, metalowe, klasyczne strzemiona. Najczęściej również w takich strzemionach każdy z nas rozpoczynał swoją przygodę jeździecką ponieważ z pewnością ten typ strzemion jest najbardziej rozpowszechniony we wszelakich szkółkach jeździeckich.

2699_featured

Odpowiednio dobrane strzemiona zdecydowanie podwyższają komfort jazdy i poprawiają  nasz dosiad. Odpowiadają za stabilne ustawienie nogi. Niektóre modele strzemion  pomagają w odciążeniu naszych stawów – głownie kolan i kostek. Nowoczesne strzemiona  wykonane z materiałów typu aluminium czy kompozyt są lżejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. I tak możemy wybierać od najtańszych strzemion wykonanych z czarnego kompozytu najczęściej z kolorowymi gumowymi wkładkami, aż po te zdecydowanie droższe, ale za to całe kolorowe i bardzo efektownie wyglądające strzemiona aluminiowe.

10502217_10202050582932004_8208905052960202541_n stirrups-colors-compositi-profile-premium

Jeżeli jednak nie chcemy błyszczeć kolorem na parkurze, a stawiamy na jakość warte uwagi są propozycje marki Prestige. W ofercie znajdziemy między innymi strzemiona żelazno aluminiowe STEPHI z ciekawym patentem – specjalnie wycięte mocowanie puśliska dzięki czemu strzemiona układają się pod lekkim kątem, a nie równolegle do  boków konia. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie odzyskanie podparcia w wypadku gdyby stopa wyślizgnęła nam się strzemienia

strzemiona-a32-stephi-3 strzemiona-a32-stephi-2prestige_stephi_stirrups_silver

Interesującą opcją są również strzemiona SILK marki Prestige z wymienną wkładką z zimowej na letnią. Ten patent znajduje zastosowanie szczególnie u osób które nie mają dostępu do krytej hali, przez co stosują podczas treningów zimowych inne buty aniżeli w lecie. Ponieważ bieżnik butów jesienno zimowych jest inny niż tych wiosenno letnich powinniśmy dostosować wkładkę w strzemieniu tak żeby zawsze zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa w siodle.

18620_DT

Niezależnie od tego jakie strzemiona wybierzemy pamiętajmy o tym, że dobrze dobrane strzemiona zapewnią nam i naszemu wierzchowcowi najwyższy komfort jazdy oraz przede wszystkim bezpieczeństwo. Pomimo że niektóre proponowane w powyższym artykule produkty mogą zniechęcać do zakupu wygórowaną ceną to pamiętajmy o tym że zakup porządnych strzemion z wysokiej półki, odpowiadających naszym wymaganiom będzie podobnie jak zakup wysokiej klasy siodła odpłacał nam się latami użytkowania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *