Sklep jeździecki Equishop

TYP KOLORYSTCZNY: JESIEŃ

0 Komentarzy

Przyszła pora na ostatni już z serii, typ kolorystyczny: JESIEŃ. O tym typie urody na pewno można powiedzieć jedno: intrygująca. Jesień to Pani kontrastów i wyrazistych mocnych kolorów.

Cera jesieni, ma dwa zdefiniowane odcienie: jasny, blady lub ciemny, oliwkowy. W pierwszym przypadku skóra ma kolor kości słoniowej, jest bardzo delikatna i wrażliwa. W drugim, kolor skóry jest śniady, złoto beżowy aż do oliwkowego. Charakterystyczną cecha Jesieni są oczywiście piegi! I to w dużej ilości występujące zazwyczaj na całym ciele.

„Jesienne” włosy są grube, gęste i mocne, czasem kręcone. Najczęstszym ich kolorem jest rudy, w całej gamie odcieni od marchewkowego, przez ceglasty, aż po złocisty, miedziany kasztan. Niekiedy spotkamy blond z rudymi refleksami.

Pora na oczy, a jest o czym pisać, bo spojrzenie Jesieni jest wyraziste i długo zapada w pamięci. Tęczówka ma kolor od jasno do ciemno brązowego, zielony lub miodowy, silnie kontrastuje z białkiem oka. Oprawa oka jest w podobnym kolorze do włosów.

Pigment ust jest zabarwiony zawsze na ciepły kolor w odcieniach dojrzałej pomarańczy lub moreli.

Z jakimi kolorami kojarzy Wam się jesień? Mnie przede wszystkim ze złotem, rudym, pomarańczowym, brązem i innymi ciepłymi kolorami i takie też kolory najbardziej pasują do Pani Jesieni.  Dobrze będzie wyglądać ponadto we wszelkich odcieniach rudości, musztardy, cynamonu i wszystkich innych kolorach, które znajdują się w palecie poniżej:

paleta jesień

Na co Jesień musi uważać? Na śnieżnobiałą biel i czerń w nadmiernej ilości, a także odcienie niebieskiego i różu. Niekorzystne będą też wszelkie jaskrawe kolory.

 

Podczas pisania serii artykułów o typach kolorystycznych, korzystano z  https://shinybox.pl/blog/entry/id/30

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *