Sklep jeździecki Equishop

TYP KOLORYSTYCZNY: LATO

0 Komentarzy

Dziś przyszła pora na lato.  I choć zima za oknem sroga, to na samo wspomnienie tej pory roku robi się człowiekowi cieplej…  Wbrew pozorom, całkiem dużo u nas tego lata, bo ponad 50%…., przynajmniej jeśli chodzi o typ kolorystyczny kobiet w naszym kraju, bo niestety o pogodzie nie można już tego powiedzieć.

Ale swoją drogą fajnie jest mieć swoje własne prywatne lato w domu 😉

Kobiety o letnim typie urody, najłatwiej poznać po kolorze włosów, a dokładniej po jego „mysim” odcieniu. Jeśli chodzi o sam kolor to zwykle są to odcienie blondu od jasnego do ciemnego, niekiedy występują też włosy jasnobrązowe, ale nigdy za to nie spotkamy Pani Lato w naturalnym mocnym brązie lub czerni.

Cera jest jasna, wręcz blada o zimnym odcieniu. Raczej nie występują na niej piegi, a jeśli już to są one szarobrązowe.

Oczy nie są bardzo wyraziste. Mają jasno zabarwione tęczówki, w kolorze szarym, szaroniebieskim, zielonym lub jasnobrązowym, raczej nie kontrastują z białkiem. Kolor oczu może jednak nieco zmieniać się w zależności np. od nastroju czy też pory dnia.

Usta są chłodno zabarwione, zazwyczaj w bladym malinowym różu.

Co w takim razie powinny zakładać Lata, żeby podkreślić swój tajemniczy typ urody?

Lato dobrze będzie wyglądać we wszystkich pastelowych kolorach np. złamanej bieli, szarościach, seledynie, kawie z mlekiem. Przykładowa paleta poniżej:

paleta lato

Niewskazane natomiast będą śnieżna biel (zarezerwowana dla zimy) , rudy, złociste brązy i wszelkie ostre, ciepłe odcienie.

I jak zwykle przykłady tego w co się ubrać:

 

JAKIEŚ LATO W  POBLIŻU?

Podczas pisania serii artykułów o typach kolorystycznych, korzystano z  https://shinybox.pl/blog/entry/id/27

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *